Poświęcenie kapliczki Jana Pawła II PDF Drukuj Email
wtorek, 20 września 2011 07:18

W dniu 16 września 2011 o godz. 15:00 miało miejsce poświęcenie kapliczki błogosławionego Jana Pawła II w jeżowskim lesie Załuże. To pierwsza kapliczka nowego błogosławionego w okolicy.

Uczestnicy uroczystości udali się pieszo na miejsce. Wszystkich przybyłych powitał Edward Szot - przewodniczący Zarządu Leśnej Wspólnoty Serwitutowej w Jeżowem oraz oficjalnie poprosił o poświęcenie kapliczki ks. Krzysztofa Pałaca - proboszcza Parafii Narodzenia NMP w Jeżowem.

Po odmówieniu modlitwy i poświęceniu kapliczki, ks. Krzysztof Pałac wyraził ogromne zadowolenie z wybudowania kapliczki ku czci Papieża-Polaka. Przypomniał również, że obiekt powstał zgodnie z dawną tradycją - przy skrzyżowaniu dróg.
Na końcu przewodniczący Leśnej Wspólnoty Serwitutowej w Jeżowem, Edward Szot, złożył podziękowanie wszystkim, którzy wspomogli budowę kapliczki, przyozdobili ją, a także uczestniczyli w uroczystości poświęcenia.
Idea wybudowania kapliczki wyszła w styczniu 2011 od Tadeusza Lesiczki - ówczesnego leśniczego. Zwrócił się on z tą propozycją do przewodniczącego Leśnej Wspólnoty Serwitutowej w Jeżowem, który ją przyjął bez wahania. Wspólnie wybrano miejsce pod kapliczkę i ustalono, aby ofiarować ją przyszłemu błogosławionemu - Janowi Pawłowi II. Kapliczkę zaprojektował i sfinansował Tadeusz Lesiczka. Płaskorzeźbę Papieża wykonał Janusz Baran z Jeżowego (Parafia Św. Jana Chrzciciela), a pozostałe prace stolarskie zostały wykonane przez Tomasza Barana z Jaty. Zarząd Leśnej Wspólnoty Serwitutowej włączył się aktywne w realizację projektu, zapewniając drzewo dębowe  świerkowe. Wykonano fundamenty, a po powstaniu kapliczki dokonano jej malowania oraz wyrównano teren.

Poświęcenie kapliczki Jana Pawła II :: Poświęcenie kapliczki Jana Pawła II :: Poświęcenie kapliczki Jana Pawła II :: Poświęcenie kapliczki Jana Pawła II :: Poświęcenie kapliczki Jana Pawła II :: Poświęcenie kapliczki Jana Pawła II :: Poświęcenie kapliczki Jana Pawła II :: Poświęcenie kapliczki Jana Pawła II ::