V Niedziela Wielkanocna - 28 kwietnia 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 28 kwietnia 2024 09:08

1. Składam serdeczne podziękowanie-„Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła i za of. na k-ł. W najbliższą sob. bardzo pięknie proszę naszych parafian-pozostałe nry z Pikuł,ul Akacjowa i Grąd do nru 510. Ślicznie dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który przekazaliście na nasz k-ł—dziękuję Rodzinom z nrów—614, 627, 597, 306,bezimiennie……………. Dziś dodatkowa Msza św. o 13, za druhów i druhny strażaczki z racji Gminnego Dnia Strażaka,zapraszamy. A po południu Msza św. o 15.

2. Jutro  29.04. przeżywać  będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. We wtorek ks.Marek Krawczyk zaprasza na g. 15.30 dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii św. na próbę.
W najbliższą śr.rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci NMP i śpiewu litanii. Podtrzymujmy piękny nasz polski zwyczaj śpiewu litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę będzie połączona z nabożeństwem   majowym.Także w śr.o g.12 w Sanktuarium Św.Józefa w Nisku będzie odparawiona uroczysta Msza św. w intencji mężczyzn—zachęcamy.Zawiązanie wspólnoty od 9.30.
W dni powszednie  o 17.30,wystawienie Najśw. Sakramentu i śpiew Litanii Loretańskiej i bezpośrednio po litanii Msza św.  Serdecznie zapraszamy do udziału w majówkach, zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I-szej Spowiedzi i Komunii św., oraz kandydatów do sakr. bierzmowania, aby w ten sposób jak najpiękniej przygotowali się do przyjęcia tych sakramentów.

3. W ty tyg.przeżywać będziemy I-szy czw.—pt i sob. miesiąca. W I-szy czw. po południu od 16,00 do 17,30 Godzina Święta. Nabożeństwo Majowe o godz. 17,30 i Msza św.  Natomist Wojownicy Maryi zapraszają na czuwanie modlitewne w I-szy czw. od g.22.30—24.

4. WI-szy pt. 3.05. przezywać będziemy Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – Głównej Patronki  naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. następujący:  o godz. 7,00 ; Suma o godz. 10,00,modlić się będziemy za Ojczyznę i procesja na cmentarz pod Pomnik Poległych. Po południu o 15 nabożeństwo do B.Miłosierdzia i Spowiedź św.do g.16.   O 16,nabożeństwo majowe, po nim bezpośrednio Msza św.W tym dniu nie postu.Do chorych od 8.30.

5. W I-szą sobotę miesiąca o 17.30 i nabożeństwo majowe,później Msza św.w ramach nabożeństwa I-szej soboty, wynagradzanie Niepokalanemu Srecu Maryi,a po nabożeństwie ks.Marek Tkacz zaprasza na spotkanie Wojowników Maryi do salki katechetycznej.

7. Przyszła niedziela – 5 maja, to I-sza niedziela miesiąca,zmiana tajemnic różańcowych –po Mszy św. o 9 dla mężczyzn,dzieci i młodzieży, a po sumie dla niewiast. Int.ewangelizacyjna na maj—aby osoby konsekrowane i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,duszpaterskiej,duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świoadkami Ewangelii. Int. za Ojczyznę………………. Taca na Seminarium Duch. w Sandomierzu.

8. Zapowiedzi—Rafał Bąk,kaw. zam. w Łowisku—Anna Magdalena Kowal,panna,par.tut.,zap.3.

9.  Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”.

10. Dziś Pan Jezus w Ewg wzywa nas, abyśmy byli z Nim zjednoczeni.Św.Augustyn,powiedział: „Kto traci zainteresowanie Chrystusem, przestaje być Jego przyjacielem.” Życzę Wam, moi kochani, z całego serca,wraz z naszym ks.Markami,na każdy dzień tego tygodnia autentycznej przyjaźni z Chrystusem Panem i pomiędzy sobą.Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy Dzieciątka zapraszam po błogosławieństwo i obrazek. Św. Michale Archaniele…