III Niedziela Wielkanocna - 14 kwietnia 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 14 kwietnia 2024 09:26

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła  na dzisiejszą III niedzielę wielkanocną i za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 451—460. Ślicznie dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który przekazaliście w ub. tyg. na nasz k-ł- dziękuję Rodzinom z nrów—598A, 174, 191, 493, 184, 105, 420D, 612, 180, 405A…….Dzisiaj po południu o godz. 15,00  Msza św. Zbiórka do puszek na Caritas w dzisiejszą  niedzielę po każdej Mszy św.Dziś jest niedziela adoracyjna.Jest to zarazem Narodowy Dzień Czytania Pisma św. rozpoczynający Tydzień Biblijny. Zechciejmy sięgnąć po lekturę Słowa Bożego. Dzisiaj również przypada Święto Chrztu Polski—módlmy się za Ojczyznę, żeby siły szatańskie nie zwyciężyły chrześcijańskiego ducha naszego narodu. Modlimy się szczególnie dziś w obronie życia dzieci nienarodzonych. Dziś po Mszy św. o g. 11—po sumie spotkanie z dziećmi kl.III  i ich rodzicami .

2. W najbliższy wtorek 16.04. przypada „Dzień Papieski”.O prowadzenie modlitw po Mszy św.wieczornej do Apelu Jasnogórskiego bardzo pięknie proszę naszych parafian od nru 121—180.

3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę o godz. 16,30 i Msza św.

4. W  pt po Mszy św. wieczornej ks.M.Krawczyk zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie w k-le,a Oazę na spotkanie do salki katechetycznej.Sakr. bierzmowani będzie udzielony przez Pasterza naszej diec. J.E.Ks.Bpa Krzysztofa w dn.24.05. o g. 18.

5. W przyszłą niedzielę 21.04.2024 r.do parafii  Św.Floriana w Stalowej Woli przybędą relikwie  bł.Rodziny Ulmów.A w poniedziałek 22.04.2024 r. w od g. 12—13 nasz Dekanat Rudnicki będzie miał możliwość czuwania modlitewnego za nasze rodziny i o nasze rodziny przy tych relikwiach—zachęcamy i prosimy. Szczegóły na plakacie.
Zapowiedzi—Tomasz Piotr Ożóg,kaw.zam. w Rzeszowie—Bernadetta Szewc,panna,par.tut.,zap.2.  Rafał Bąk,kaw. zam. w Łowisku—Anna Magdalena Kowal,panna,par.tut.,zap.1.
Zachecamy do lektury –„Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”

6. W Ewg Pan Jezus udowadnia swoim Apostołom, że żyje.Św.O.Pio,powiedział—„Przeżyć prawsę Zmartwychwstania, to na nowo zapałać miłością do Boga, życia i bliźniego”.  Razem z ks.Markami,życzę Wam wszystkim, moi kochani, z całego serca, abyście tę prawdę wciąż na nowo odkrywali i rozpalali swoje serca coraz  większą miłością do P.Boga i siebie nawzajem, bo tylko miłość u P.Boga się liczy.Szczęść Wam Boże na cały tydz.Waszej ciężkiej pracy.Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św.Michale Archaniele….