Niedziela Miłosierdzia Bożego - 7 kwietnia 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 07 kwietnia 2024 09:37

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na Święto Miłosierdzia Bożegoi za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 441—450. Ślicznie dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który przekazaliście w ub. tyg. na nasz k-ł- dziękuję Rodzinom z nrów—383a,420C,457,268,58B,391A,393,299,bezimiennie…  Dzisiaj po południu o godz. 15,00, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i koronka do B.Miłosierdzia, później Msza św. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest Świętem Patronalnym „CARITAS” – modlimy się w intencji naszego Parafialnego Zespołu „CARITAS”. Skarbonki można będzie składać w dzisiejszą Niedzielę przy ołtarzu Najświętszego Serca P.Jezusa.To I-sza miesiąca, zmiana tajemnic róż.—dla mężczyzn,młodzieży i dzieci po Mszy św. o g.9 a dla niewast po sumie.Taca na Seminarium Duch.w Sandomierzu.Int.ewangelizacyjna—aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata. Int. za Ojczyznę—za ludzi świeckich, aby coraz pełniej odkrywali swoje powołanie do uświecania świata.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w naszym K-le katolickim. Zbiórka do puszek na Caritas w przyszłą niedzielę na zakończenie Tyg.Miłosierdzia po każdej Mszy św.Przyszła niedziela będzie adoracyjna.

2.Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z  25.03 ze względu na W.Tydzień.Msze św. u nas o 7—suma o 10—17.Będzie to Dzień Świętości Życia.Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Broszurki do podpisania z duchową adopcją są na stoliku pod chórem.

3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę o godz. 16,30 i Msza św.W środę o g.16 spotkanie KSMu—ks.Marek Tkacz, przypomina także,że jest organizowana pielgrzymka do Grecji w dn.28.06—09.07. w cenie 2290 zł.szczegóły info. u ks.Marka Tkacza. Są jeszcze wolne miejsca.

4. W  pt na g.16, P.Katechetka zaprasza dzieci należące do naszej parafialnej scholii na spotkanie dok-ła—a o g. 16.30. Ks.Marek Krawczyk zaprasza na zbiórkę do k-ła kandydatów na lektorów, a po Mszy św. wieczornej Oazę na spotkanie do salki katechetycznej.Także w pt po Mszy św. wieczornej ks.M.Krawczyk zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie w k-le.W  przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11—po sumie spotkanie z dziećmi kl.III  i ich rodzicami.

5. Zapowiedzi—Tomasz Piotyr Ożóg,kaw.zam. w Rzeszowie—Bernadetta Szewc,panna,par.tut.,zap.1. Zachecamy do lektury –„Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”

6. Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Św.JPII,w Łagiewnikach powiedział,m.inn.”Trzeba, aby chrześcijanie wyrabiali w sobie wyobraźnię miłosierdzia” Razem z ks.Markami,życzę nam wszystkim, moi kochani, abyśmy na co dzień świadczyli sobie miłosierdzie przez czyn,słowo i przebaczenie, bo P.Jezus zapewnia nas—„błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.”.A więc warto czynić miłosierdzie. Szczęść Wam Boże na cały tydz.Waszej ciężkiej pracy.Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św.Michale Archaniele….