Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31 marca 2024 PDF Drukuj Email
niedziela, 31 marca 2024 09:26

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na Świ eta     Zmartwychwstania Pańskiego i za of. na k-ł i na kwiaty do B.Grobu. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 431—440. Dziękuje naszym ks.Markom za współcelebrowanie całego Triduum Paschalnego.Bardzo pięknie dziękuję P.Kościelnemu,lektorom seniorom i obecnym lektorom oraz P.Marysi Szewc za dekorację świąteczną,za wykonanie Ciemnicy i grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Bardzo gorąco dziękuje naszym druhom strażakom za trzymanie warty przy Grobie P.Jezusa, za zorganizowanie ogniska do poświęcenia ognia. Dziękuję Wam, moi kochani, za wspaniałe świadectwo wiary, za tak liczne uczestniczenie w Triduum Paschalnym, za modlitewne czuwanie wobec Chrystusa Eucharystycznego. Dziękuje naszej Oazie za czuwanie modlitewne w W.Piatek,za śpiew na Wigilii Paschalnej i Wojownikom Maryi za czuwanie modlitewne w W.Czwartek, P.Organiście za prowadzenie śpiewu.Z serca dziękuje naszemu chórowi za uświetnienie liturgii paschalnej swoim śpiewem.Bardzo pięknie dziękuję całej naszej liturgicznej służbie ołtarza za tak przepiękna asystę podczas całego Triduum.Ślicznie dziękuję „Bóg zapłać” za dar serca, który przekazaliście w ub. tyg. na nasz k-ł- dziękuję Rodzinom z nrów—249a,5a,206, 434,, 4, ….. Także ślicznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu,bezimiennie.  Dzisiaj po południu o godz. 14,45 Koronka do B.Miłosierdzia, później Msza św.

2. Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych, porządek Mszy św. niedzielny. Po południu o godz. 14,45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.W  ciągu tygodnia Koronka do B.Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.

3. W Oktawie Wielkanocy nieustannie dziękujemy Chrystusowi Zmartwychwstałemu za Zbawienie i Odkupienie. W związku z tym w najbliższy piątek nie ma postu.
Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę o godz. 16,30 i Msza św.

4. W tym tyg.przeżywać będziemy I-szy czw.I-szy pt i I-szą sob. miesica.W I-szy czw. o 16,wystawienie P.Jezusa w Najśw. Sakr. i modlitwa „Godziny św.”W I-szy pt o g.15—nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia—zapraszamy.Spowiedź  św.od g. 15.30. W pt po Mszy św. wieczornej ks.Marek Krawczyk zaprasza Oazę na spotkanie do salki katechetycznej.W I-szą sob. po Mszy św.wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niep.Sercu Maryi, a po nabożeństwie spotkanie Wojowników Maryi.W najbliższą sob. na g. 18, zapraszam naszą Radę Parafialna na spotkanie na plebani.

5. Przyszła niedziela, to niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15,00 zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy – Koronki do Miłosierdzia Bożego przed wystawianym P.Jezusem w Najśw.Sakr póżniej Msza św. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest Świętem Patronalnym „CARITAS” – modlimy się w intencji naszego Parafialnego Zespołu „CARITAS”. Skarbonki można będzie składać w przyszłą Niedzielę przy ołtarzu Najświętszego Serca P.Jezusa.To I-sza miesiąca,adoracyjna,zmiana tajemnic róż.—dla mężczyzn,młodzieży i dzieci po Mszy św. o g.9 a dla niewast po sumie.Taca na Seminarium Duch.w Sandomierzu.Int.ewangelizacyjna—aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadzczają one w różnych częściach świata. Int. za Ojczyznę—za ludzi świeckich, aby coraz pełniej odkrywali swoje powołanie do uświecania świata.

6. Dziś z wielką wiarą i mocną nadzieją śpiewamy-„Zwycięzca śmierci, piekła i szatana.”Tak, bo prawdziwej Bóg jest Tym, który przeprowadza nas z niemożliwości do możliwości, z ciemności do światła, ze śmierci do życia.Razem z naszym ks.Markami, życzę Wam, moi kochani i Waszym świątecznym gościom,aby Zmartwychwstały Chrystus Pan, który doświadczył okrucieństwa cierpienia, niszczącej siły zła,a przez to śmierci—przeprowadzał Was zwycięsko z niemożliwości do możliwości—„dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”—z ciemności i śmierci grzechu do światła Bożej łaski i życia.By pomagał Wam umierać dla grzechu, a żyć dla Boga.Nie tylko w czasie Świat Jego Zmartwychwstania, ale każdego dnia—nadto by obdarzał Was czerstwym zdrowiem,miłością i wewnętrznym pokojem, aby zapach świątecznych potraw na stole gromadził Was w gronie rodziny,bliskich i przyjaciół.Radosnego świętowania.Radujcje się i cieszcie, bo Pan Zmartwychwstał.Allejuja!!! Dzieciątka zapraszamy po bł i obrazek.Św.Michale Archaniele…