Wprowadzenie relikwii Św. Ambrożego PDF Drukuj Email
niedziela, 09 lipca 2023 08:15

2 lipca 2023 o godz. 11 w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Ambrożego - patrona pszczelarzy. Uroczystościom przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, z którym mszę świętą koncelebrowali ks. proboszcz Jan Kardaś oraz ks. rodak Jan Król. Na zakończenie eucharystii biskup udzielił błogosławieństwa relikwiami św. Ambrożego. Po zakończonej liturgii wierni mogli oddać cześć patronowi pszczelarzy całując relikwie.

Inicjatorem sprowadzenia do parafii relikwii św. Ambrożego było Stowarzyszenie Pszczelarzy „Wójczyc” z Jeżowego.

 

Relacja zdjęciowa dostępna pod linkiem.

 

Wprowadzenie relikwii Św. Ambrożego :: Wprowadzenie relikwii Św. Ambrożego :: Wprowadzenie relikwii Św. Ambrożego :: Wprowadzenie relikwii Św. Ambrożego :: Wprowadzenie relikwii Św. Ambrożego :: Wprowadzenie relikwii Św. Ambrożego :: Wprowadzenie relikwii Św. Ambrożego :: Wprowadzenie relikwii Św. Ambrożego ::