XIV Niedziela Zwykła - 9 lipca 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 09 lipca 2023 08:14

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę i za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 601—620. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—632, 471A, 342…….. Dziekuje P. Markowi za opryskanie trawy na kostce i młodzieży za wyplewienie trawy z kostki.

2. Dzisiaj po południu o godz. 17,00 Msza św. Miesiąc lipiec poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa,odmawiajmy litanię. W ciągu tygodnia Msza św. popołudniowa na czas wakacji o g. 18.

3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o g. 17.30, później Msza św., zapraszamy.

4. We czw. 13.07. Dzień Fatimski,po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie i procesja wokół k-ła z figurą M.B.Fatimskiej, zapraszamy.

5. Rada Parafialna zgłosiła o dopłaty bezpośrednie z Unii z pola parafialnego. Prosimy dzierżawców, którzy złożyli o dofinansowanie z dzierżawy pola parafialnego, żeby zgłosili się do Gminy o sprawdzenie czy pole zostało podane. Zaczęliśmy własnymi siłami i środkami budowę parkingu. Teraz porządkujemy plac i przygotowujemy podbudowę. Dalsze prace będą w zależności od funduszy. W ub. tyg. na dachu plebanii zostały zamontowane panele fotowoltaniczne przez firmę P.Jana Ciak, za co z całego serca dziękuję—„Bóg zapłać”. Otrzymaliśmy na to dotacje w wysokości 25 tys. zł., a wkład parafii to 6 tys. zł.

6. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy na sumie pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji ks. Bpa Krzysztofa uroczyste wprowadzenie do naszej świątyni relikwii Św. Ambrożego Patrona pszczelarzy. Wszystkim organizatorom tej pięknej uroczystości z serca dziękuję—„Bóg zapłać”.
Ks. Prałat Krzysztof Cisek od 1 lipca odprawia gregoriankę za ś.p.Eugeniusza Kolasę.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej ”Dzień Papieski”, o prowadzenie modlitw do Apelu Jasnogórskiego bardzo serdecznie proszę naszych parafian od nru 560—620.

8. Zapowiedzi—.Mariusz Paweł Pacholarz,kaw. zam. Rzeszów,par. M.B.Król.Polski—Paulina Orszak,panna,par. tut. zap.3.

9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

10. W dzisiejszej Ewg P.Jezus m.inn. wysławia Ojca Niebieskiego za objawienie nam tajemnicy zbawienia. Św. Augustyn, powiedział—„Zapłatą za nasza wiarę będzie to, że będziemy oglądali to, w co wierzyliśmy”. Życzę Wam, moi kochani  i Waszym wakacyjnym gościom z całego serca, razem z ks. Markami, aby P. Bóg za Waszą wiarę  nagradzał Was swoją bliskością i obecnością w codziennym życiu. Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele…

 

Dzisiaj