X Niedziela Zwykła - 11 czerwca 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 11 czerwca 2023 12:12

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę i za of. na k-ł. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 551—560. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—442, 150,55c, 542,423, 391a, Marek Zarzycki………. Dziękuję Państwu Markowi i Urszuli Rogala za prezentację szklanego ula podczas Parafialnego Dnia Dziecka w ub. sobotę, P. Grzegorzowi Czerepak za zrobienie i ofiarowanie ławek pod figury do naszego muzeum, dziękuję Kancelarii Radcy Prawnego za ofiarowanie ministranckich dzwonków, P.Janowi Drabikowi za ofiarowanie kadzielnicy. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie Rodzinom, które urządzały ołtarze  na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać Strażakom, Orkiestrze, niosącym obrazy, feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwonkami i wszystkim współtworzącym procesję Eucharystyczną.


2. Dzisiaj po południu o godz. 17,00 nabożeństwo czerwcowe  ku czci Najśw. Serca Pana  Jezusa, procesja eucharystyczna i Msza św. Dzieci do sypania kwiatów zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz. 17,00. Również dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie na plebani na g. 18.To zaproszenie kieruję do wszystkich,którzy tworzyli dawną Radę i chcą nadal do niej przynależeć.Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała, codziennie, do czwartku włącznie o godz. 17,00. Pięknie zachęcamy i zapraszamy dziewczyny z kl.VII, VIII i szkoły średniej do niesienia obrazów i feretronów podczas procesji.  


3. Jutro w pon./ 12. VI. / rocznica pobytu Ojca św. bł. Jana Pawła II w Sandomierzu.


4. We wt. 13.06.Rocznica nominacji na Bpa Sandomierskiego ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza, zachęcamy do modlitwy w int. jego osoby i posługi. Nabożeństwo fatimskie.


5. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę po Mszy św. popołudniowej połączona z naboż. czerwcowym, procesja eucharystyczna wokół kościoła.


6. We czwartek / 15. VI. / zakończenie Oktawy Bożego Ciała .  Msza św. będzie o godz. 17,00, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, następnie nabożeństwo, procesja i indywidualne błogosławieństwo dzieci.


7. W piątek / 16. VI. / - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje nas post. Dzień modlitwy dziękczynnej  za wyniesienie do chwały ołtarzy bł. Jana Pawła II i w intencji Ojczyzny. Po wieczorowej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego – do godz. 21,00.O prowadzenie modlitw bardzo pięknie prosimy naszych parafian od nru 240—300.  Także w pt próba scholi o g. 16, zapraszamy dzieci.                         

                                                                     
8. W sobotę / 17. VI. / Święto Niepokalanego Serca Matki Bożej. W tym dniu na zamku Krzyżtopór w Ujeździe o godz.15 odbędzie się wręczenie diecezjalnej nagrody Arbor Bona i koncert Krzysztofa Antkowiaka.


9. W gablocie są wywieszone godz. otwarcia naszego muzeum, zapraszamy do zwiedzania.


10. Zapowiedzi—Krzysztof Misiak,kaw. zam.w Groblach—Sylwia Magdalena Wraga,panna,par. tut.,zap.3.   Dawid Rychlak,kaw.par.tut.—Patrycja Maria Olko,panna,par.tut.,zap.2.Michał Wojtaszek,kaw. par.MBNP w Tarnobrzegu—Kinga Maria Piędel,panna,par.tut.,zap.1. Bartłomiej Stanisław Misiak,kaw.par.tut.—Paulina Agnieszka Szot,panna,par.tut.,zap.1.


11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.


12. P.Jezus mówi dzisiaj do nas—„Nie potrzebują lekarza zdrowi,lecz ci, którzy się źle mają”.Ks.Karol Hołubicki,powiedział—„Bóg jest Tym, który uzdrawia nie tylko ciało ,ale nade wszystko duszę”. Życzę Wam, moi kochani, abyście nieustannie doznawali tego Bożego uzdrowienia na ciele i na duszy nim się cieszyli.Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy. Św.Michale Archaniele…

 

Dzisiaj