Niedziela Miłosierdzia Bożego - 12 kwietnia 2015 r. PDF Drukuj Email
sobota, 11 kwietnia 2015 20:26

NIEDZIELA II WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
12 kwietnia 2015 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, która jest zarazem ostatnim dniem Oktawy Wielkanocy, pragniemy skupić naszą uwagę na tajemnicy Bożego Miłosierdzia.
    Po sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn i kobiet.
    Dzisiaj o godz. 15,00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy !
    Po południu o godz. 17,00 będzie Msza św. wieczorowa.
    W święto patronalne „CARITAS” modlimy się w intencji naszego Parafialnego Zespołu „Caritas”.
    Dzieci mogą składać skarbonki przy ołtarzu Najśw. Serca Pana Jezusa.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  3. We czwartek / 16. IV. / jak co miesiąc po wieczorowej Mszy św. czuwanie przed Najśw. Sakramentem do Apelu Jasnogórskiego. Dziękować będziemy za dar Św. Jana Pawła II i modlić się w intencji Ojczyzny. Zapraszamy !!!
  4. W piątek / 17. IV. / Ks. Bp Ordynariusz udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania wyjątkowo o godz. 17.00. W pozostałe dni powszednie o godz. 18.00.
  5. Troskę o kościół / w sobotę przed południem / powierzam rodzinom z domów nr: 111 – 120.
  • Spowiedź św. dla kandydatów do Bierzmowania i świadków będzie we czwartek od 16,30 do 17,30 – będą Księża z sąsiednich parafii.
  • Spotkania kandydatów do Bierzmowania: poniedziałek godz. 15,00 ; wtorek godz. 18,00 ; próba generalna ze świadkami we czwartek o godz. 18,00.
  • Bardzo proszę, aby Rodzice z „Trójek Klasowych” młodzieży bierzmowanej - drugich i trzecich klas gimnazjalnych - zorganizowali przygotowanie świątyni na dzień Bierzmowania – najlepiej w piątek przed południem.
  • W Diecezji Sandomierskiej istnieje tzw. „Fundusz Ewangelizacyjny”, z którego korzystają młodzi diecezjanie. Ten fundusz zasilany jest między innymi przez pieniądze z tac zbieranych podczas Mszy św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Tak więc w piątek podczas Mszy św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania będzie zbierana taca na ten cel.
  • W przyszłą niedzielę / 19. IV. / na Świętym Krzyżu powitamy w Diecezji Sandomierskiej Symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani, czyli Ocalenie Ludu Rzymskiego.
  • Msza św. za śp. + Franciszka Głuszaka,z Róży M.B. Częstochowskiej, Pana Józefa Chamota, będzie odprawiona dzisiaj o godz. 11,00.
  • Msza św. za śp. + Genowefę Olejarz, z Róży M.B. Fatimskiej, Pani Leokadii Chmura, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30.
  • Msza św.za śp. + Dorotę Kalinowską, od Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Jana Drzymałę, od Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Marię Rychlak, od Sąsiadów, będzie odprawiona w piątek o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 11 – 20, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Mieczysława Kopacza, od Sąsiadów, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00 – koncelebra.
  • Msza św.za śp. + Dorotę Kalinowską, od kolegów syna Łukasza, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.