XXIII Niedziela Zwykła - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA N.M.P. - 8 września 2013 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 08 września 2013 09:17

NIEDZIELA XXIII zw. w Roku
8 września 2013 r.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA N.M.P.
/ M.B. Siewnej – Głównej Patronki naszej Parafii /

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie Uroczystość odpustowa. Uroczystości przewodniczy Ks. dr Waldemar Olech. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  2. We czwartek / 12. IX. / w kalendarzu lit. Najświętszego Imienia Maryi – 12. IX 1683 r. – zwycięstwo pod Wiedniem - Król Jan III Sobieski – czciciel Matki Bożej. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 18,00 i Msza św.
  3. W sobotę – 14. IX - przypada liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Św.
  4. W przyszłą Niedzielę – 15. IX – wsp. Matki Bożej Bolesnej.
  5. Zmiana taj. różańcowych dla Róż kobiet, będzie w przyszłą Niedzielę po Sumie.
  6. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 451 – 460.
  • Kandydaci na ministrantów będą mieć zbiórkę w najbliższy piątek / 13. IX. / o godz. 16,00 w salce ministranckiej.
  • W przyszłą Niedzielę / 15. IX. / podczas Sumy o godz. 11,00, nasza Parafianka, Pani Zofia Dzieńkowska, dziękować będzie Panu Bogu i Matce Najświętszej za 100 lat życia. Czcigodnej Jubilatce wypraszamy obfite łaski u Pana Boga.
  • Spotkanie pielgrzymów z grupy św. Urszuli odbędzie się w przyszłą niedzielę - 15 września , w Jacie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15,00 w kościele parafialnym, a następnie dalsza część spotkania. Zapraszamy na to spotkanie także tych, którzy duchowo – poprzez modlitwę towarzyszyli Pielgrzymom na Jasną Górę.
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie w przyszłą Niedzielę / 15. IX. / o godz. 15,00.
  • W dniach od 20 do 22 września br. w Nisku organizowane są XVI Diecezjalne Dni Młodych. Zainteresowanych uczestnictwem w tych dniach prosimy o zgłaszanie się do Ks. dr Sylwestra. Zapisy trwają do soboty – 14 września br. Z parafii organizowany jest autokar na wyjazd do Niska.
  • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Emilię Drzymała, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Damiana Stój, zamówiona przez Pracowników firmy „RALPOL”, będzie odprawiona w piątek o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Saletyńskiej – Pani Marii Hawryło, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00. – dzień patronalny Róży
  • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów, za śp. + Krzysztofa Tomczyka, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00. – drugi kapłan
  • Msza św. za śp. + Stanisława Borek, + Romana Kumor, + Józefa Tomczyk, od Członków Związku „Solidarność” R.I., będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Bolesnej – Pani Zofii Kolano, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 15. IX. / o godz. 11,00. – dzień patronalny Róży