Aktualności
Gaudeamus na pielgrzymce w Krakowie i Tyńcu PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2011 12:56

Chór GAUDEAMUS istniejący przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wJeżowem pielgrzymował do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę 22 października 2011 r. w pierwsze liturgiczne wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II.
W bazylice o godz. 10,00 uczestniczyliśmy we Mszy św., następnie modliliśmy się przy relikwiach Św. Siostry Faustyny. Mieliśmy wielką radość ze spotkania naszej Rodaczki Siostry Gracjany Szewc. Zwiedziliśmy Zamek Królewski w Krakowie. W Tyńcu, w Opactwie Benedyktynów mieliśmy okazję przyglądnąć się życiu mnichów.
Wieczorem wróciliśmy do Jeżowego wdzięczni Panu Bogu, Matce Najświętszej i błogosławionemu Janowi Pawłowi II za dar pielgrzymowania w tym tak ważnym dniu.

 

Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu :: Chór GAUDEAMUS w Krakowie i Tyńcu ::
 
Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II PDF Drukuj Email
czwartek, 13 października 2011 11:13

W dniu 9 października 2011 roku przypadł XI Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy. Dla wiernych z Parafii Narodzenia NMP w Jeżowem był to dzień niezwykły.
Na zaproszenie ks. proboszcza Krzysztofa Pałaca, gościł w swojej rodzinnej parafii ks. Mieczysław Bizior - proboszcz z parafii Kraczkowa, a zarazem opiekun Krzyża Papieskiego. Ks. Rodak przywiózł również inne pamiątki po Janie Pawle II, które przechowuje w swojej parafii. Są nimi m. in. biała sutanna, ornat, piuska, czerwone buty, różańce, okolicznościowe medale, czasopisma i inne rzeczy związane z Papieżem-Polakiem.
Ks. Mieczysław Bizior głosił homilie podczas wszystkich Mszy świętych. Przywołał historię Krzyża Papieskiego, a także świadectwa związane z peregrynacją Krzyża po różnych polskich parafiach. Po każdej Eucharystii wierni mogli ucałować Krzyż oraz zwiedzić wystawę zorganizowaną przy ołtarzu bocznym Najświętszego Serca Jezusowego. Uroczystość zgromadziła tłumy parafian, jak również wiernych z pobliskich parafii.
Warto dodać, że Krzyż, który gościł w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem, był adorowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas drogi krzyżowej w Wielki Piątek 2005 roku.

 

Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II ::
 
Pielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 PDF Drukuj Email
niedziela, 09 października 2011 08:10

Do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej w Janowie Lubelskim pielgrzymowali 8 października 2011 roku członkowie Kół Żywego Różańca. W pierwszej diecezjalnej pielgrzymce Róż Różańcowych wzięło udział około 2,5 tys. osób. Z Parafii Narodzenia NMP w Jeżowem wzięło udział 50 osób na czele z ks. proboszczem Krzysztofem Pałacem.
Msza święta koncelebrowana była przez ponad 60 kapłanów pod przewodnictwem biskupa Edwarda Frankowskiego na placu przy sanktuarium. W czasie homilii biskup pomocniczy mówił o wielkiej sile różańcowej modlitwy oraz o jej biblijnej i teologicznej głębi. - Maryja w scenie Zwiastowania przyjmuje postawę pokornej Służebnicy, otwartej na Boże wezwanie. Podobnie człowiek sięgając po różaniec staje się pokornym sługą Maryi otwartym na Boga i gotowym do pełnienia Jego woli. Przez rozważanie różańcowych scen odkupienia każdy z nas zgłębia Bożą tajemnicę i jednocześnie wchodzi przez Maryję w ścisłą relację ze swoim Stwórcą. Historia wielokrotnie pokazywała, że właśnie w tej modlitwie chrześcijanie znajdowali siłę do przezwyciężenia trudnych i ciężkich chwil. Niech różaniec będzie dla każdego z nas źródłem wewnętrznej siły oraz środkiem do wypraszania potrzebnych łask - mówił bp Edward Frankowski.

 

PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 :: PPielgrzymka Kół Żywego Różańca 2011 ::
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 32