Aktualności
Święcenia diakonatu 2012 PDF Drukuj Email
środa, 16 maja 2012 12:03

W sobotę 13 maja 2012 roku w Kolegiacie p.w. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim zostało wyświeconych 13 nowych Księży Diakonów. Alumni V roku sandomierskiego seminarium przyjęli święcenia diakonatu z rąk Księdza Biskupa Edwarda Frankowskiego. Wśród nich jest dwóch naszych parafian: dk. Tomasz Majowicz i dk. Wojciech Zając.

 

Galeria zdjęć ze święceń diakonatu

 
Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2012 PDF Drukuj Email
sobota, 24 marca 2012 18:21

W dniach 5 - 16 marca 2012 miała miejsce parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej, w której wzięło udział 30 osób. Opiekunami pielgrzymki byli: ks. proboszcz Krzysztof Pałac i ks. Robert Zynwala.

 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej :: Pielgrzymka do Ziemi Świętej ::

 
Wyjazd pielgrzymki do Ziemi Świętej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 marca 2012 15:26

W parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej wyruszyło w dniu 5 marca 2012 roku 30 osób z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawują: ks. Krzysztof Pałac – proboszcz i ks. Robert Zynwala.
Uczestnicy pielgrzymki będą wędrować po miejscach Starego i Nowego Testamentu. Zwiedzą między innymi budowle sakralne: Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie, kościół świętego Jerzego w Madabie z najstarszą mozaiką na świecie przedstawiającą mapę Ziem Biblijnych, kościoły świętego Józefa i Zwiastowania NMP w Nazarecie. Pielgrzymi będą mogli zobaczyć Ścianę Płaczu, zwiedzić Jerycho i starożytną twierdzę Nabatejczyków oraz wejść na Górę Mojżesza. Udadzą się również do Ain Karem – miejsca nawiedzenia świętej Elżbiety i narodzin świętego Jana Chrzciciela. W Cezarei Nadmorskiej na pielgrzymów czego zwiedzanie starożytnego amfiteatru i akweduktu. Góra Karmel i Góra Ośmiu Błogosławieństw to miejsca, które odwiedzą w ostatnich dniach pobytu w Ziemi Świętej. Na ostatni dzień pielgrzymki zaplanowano zwiedzanie Kafarnaum – dawnego miasta, w którym mieszkał święty Piotr i nauczał Jezus Chrystus. Ostatnią atrakcją będzie przepłynięcie łodzią Jeziora Genezaret.
Pielgrzymka będzie mieć charakter dziękczynny i przebłagalny. Każdego dnia pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy Świętej, modlić się i zwiedzać ziemie, którymi kroczył przed wiekami nasz Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pielgrzymka zakończy się 16 marca, kiedy to wierni powrócą do Polski. Organizację pielgrzymki zapewnia Biuro Podróży Fox Travel z Redy.

 

Wyjazd do Ziemi Świętej :: Wyjazd do Ziemi Świętej :: Wyjazd do Ziemi Świętej :: Wyjazd do Ziemi Świętej ::

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 następna > ostatnia >>

Strona 25 z 29