Aktualności
Dożynki Powiatowe w Jeżowem PDF Drukuj Email
wtorek, 22 sierpnia 2023 17:37

20 sierpnia 2023 w Jeżowem zorganizowano XXV Jubileuszowe Dożynki Powiatu Niżańskiego. Rozpoczęły się one uroczystą mszą dziękczynną za tegoroczne plony, która została odprawiona w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem. Przewodniczył jej ks. Stanisław Czachor - diecezjalny duszpasterz rolników i dziekan dekanatu, natomiast współkoncelebrowali księża z naszej parafii: ks. proboszcz Jan Kardaś i ks. wikariusz Marek Tkacz. Po eucharystii korowód dożynkowy przeszedł na obiekty sportowe Sparty Jeżowe, gdzie uroczyście świętowano tegoroczne zakończenie zbiorów. Podczas imprezy zaprezentowały się zespoły działające przy gminnych domach kultury, koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia. Podczas Dożynek wyróżniono rolników oraz przyznano nagrody dla najzdolniejszych uczniów z gmin powiatu niżańskiego. Odbył się także VI Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego i Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Wieniec Powiatu Niżańskiego. Gwiazdami imprezy byli: zespół Wawele oraz Grzegorz Hyży.

Obfitą fotorelację można zobaczyć w albumach zewnętrznych: Część 1 oraz Część 2.

 

Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem :: Dożynki Powiatowe w Jeżowem ::

 

 
Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia 2023 PDF Drukuj Email
środa, 16 sierpnia 2023 19:49

W 103. rocznicę „Cudu nad Wisłą” w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem odprawiona została uroczysta msza święta, po której udano się pod Pomnik Poległych, gdzie modlono się i złożono kwiaty.

Z okazji uroczystości Wniebowzięcia NMP podczas każdej mszy świętej święcone były zioła i kwiaty. Na uroczystej sumie poświęcone zostały 2 wieńce dożynkowe, które przygotowali: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Jeżowskiej "Jeżowianie" oraz mieszkańcy sołectwa Jeżowe-Podgórze.

15 sierpnia 2023 :: 15 sierpnia 2023 :: 15 sierpnia 2023 :: 15 sierpnia 2023 :: 15 sierpnia 2023 :: 15 sierpnia 2023 :: 15 sierpnia 2023 ::

 

 
Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 sierpnia 2023 19:26

Parafia Narodzenia NMP w Jeżowem otrzymała dofinansowanie na remont kościoła z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Przyznane środki pozwolą na realizację następujących zadań:

  • Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej oraz wykonanie posadzki w budynku kościoła Narodzenia NMP w Jeżowem - 735 000,00 zł,
  • Zabezpieczenie i utrwalenie zabytku poprzez wykonanie okien i witraży na zewnętrznej fasadzie budynku kościoła Narodzenia NMP w Jeżowem - 217 000,00 zł.

Oficjalne przekazanie promes rządowych miało miejsce 31 lipca br. w obecności Senator RP Janiny Sagatowskiej, Wiceministra Rafała Webera, Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka.

Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków :: Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków :: Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ::

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 22