Aktualności
Posłanie diakonów do parafii PDF Drukuj Email
niedziela, 24 lutego 2013 09:13

Zamknij okno

7 lutego br. 14 księży diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu w czasie nabożeństwa pod przewodnictwem biskupa Edwarda Frankowskiego zostało rozesłanych do parafii celem odbycia praktyki duszpasterskiej będącej bezpośrednim przygotowaniem do świeceń prezbiteratu.
Po przedstawieniu przez księdza rektora Jana Biedronia, proboszczowie parafii otrzymali dekret Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza kierujący diakonów do odbycia praktyk.
Przed błogosławieństwem biskup Frankowski złożył podziękowania dla całego Zarządu Seminaryjnego, ojców duchownych i profesorów za ofiarę i trud wkładany w kształtowanie charakterów przyszłych kapłanów.


Księża diakoni z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem zostali skierowani do parafii:

  • dk. Majowicz Tomasz - par. Olbierzowice
  • dk. Zając Wojciech - par. Rudki
 
Wiadomość od Ojca Prowincjała Misji Franciszkańskiej w Indiach. PDF Drukuj Email
sobota, 26 stycznia 2013 20:13

Przekazując informacje od Prowincjała franciszkanów OFM w Indiach: Módlcie się za Kościół w Indiach. Buddyjscy ekstremiści w Indiach, podpalili zeszłej nocy 20 kościołów. Popołudniu planowane jest zniszczenie 200 kościołów w prowincji Olisabang. Zamierzają zabić 200 misjonarzy w ciągu najbliższych 24 godzin. Obecnie wszyscy chrześcijanie ukrywają się w wioskach. Módlcie się za nich i wysyłajcie tę wiadomość do wszystkich chrześcijan, których znacie. Módlcie się do Boga, aby się zmiłował nad naszymi braćmi i siostrami w Indiach. Gdy otrzymacie tę wiadomość,proszę was bardzo o jej pilne wysłanie do wszystkich ludzi dobrej woli. Módlcie za nich, do Pana Naszego Wszechmogącego i Zwycięskiego.

 
Z poważaniem,
Gonzalo Duarte G., ss.cc.
Biskup Valparaiso
 
Prośba ks. Marka PDF Drukuj Email
sobota, 26 stycznia 2013 20:10

Zwracam się z uprzejmą prośbą do ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie projektu na zakup samochodu terenowego potrzebnego do pracy misyjnej. Dwie diecezje (RPA i Polska) oraz MIVA Polska obiecują dotacje, ale ceny aut są kolosalne i nadal kilkudziesięciu tysięcy Randów południowoafrykańskich brakuje. Dlatego kieruję moją prośbę do tych, którzy chcą pomóc. A zainteresowanych proszę o kontakt na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , abym wiedział komu szczególnie należą się moje modlitwy.

Z góry - Dziękuję!

 

http://southafricadundee.blogspot.com/2013/01/prosba.html

 

Ks. Marek

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 22