Aktualności
Komunikat Przewodzniczącego KEP PDF Drukuj Email
czwartek, 26 marca 2020 09:28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

 Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.

 Powierzając po raz kolejny Panu Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju i za granicą, poprosiłem kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku.

W tym bardzo trudnym czasie ogarniam wszystkich moją modlitwą, zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne. Równocześnie zachęcam do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących.

Z pasterskim błogosławieństwem,

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

 
Ograniczenia liturgiczne PDF Drukuj Email
środa, 25 marca 2020 20:09

Drodzy Parafianie!

 

W związku z pandemią koronawirusa oraz decyzjami rządu odnośnie zgromadzeń, na terenie Parafii Narodzenia NMP w Jeżowem wprowadzamy ograniczenie dotyczące obecności na mszach świętych. Prosimy, aby na poszczególne eucharystie przychodziła tylko jedna osoba z rodziny, która zamówiła intencję mszalną.

 

Ponadto informujemy, iż w ciągu dnia świątynia jest otwarta dla wiernych.

Duszpasterze

 
Informacje dotyczące kwalifikowania do programu: Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2016 (w ramach FEAD) PDF Drukuj Email
sobota, 16 kwietnia 2016 19:49

alt

 

Parafialny Zespół Caritas
działający przy parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Jeżowem informuje:

 

Pomocą żywnościową w ramach PO PŻ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryterium dochodowe.

Kryterium dochodowe wynosi:

 • 951 PLN (netto) dla osoby samotnie gospodarującej
 • 771 PLN (netto) dla osoby w rodzinie.

Prosimy o kontaktowanie się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jeżowem celem uzyskania skierowania lub zbiorczej listy osób kwalifikujących się według kryterium dochodowego (w przypadku zbiorczej listy osób z OPS, dodatkowo osoby będące na liście wypełniają i podpisują oświadczenie – załącznik nr 7).

Informujemy, że:

 • OPS ma obowiązek wydawania skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej (załącznik nr 5) lub przekazania listy osób kwalifikujących się do pomocy z POPŻ (znajdujących się w bazie OPS);
 • przy kwalifikowaniu OPS powinny brać pod uwagę fakt korzystania z pomocy w ramach wieloletniego programu wspierania gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020;
 • jeżeli dana osoba nie znajduje się w bazie danych OPS, Parafialny Zespół Caritas może przyjmować oświadczenia od osób kwalifikujących się (na podstawie kryterium dochodowego) do przyznania pomocy, korzystając z załącznika nr 5 część A i B.

Parafialne Zespoły Caritas mogą w swoich siedzibach przyjmować oświadczenia od osób kwalifikujących się do przyznania pomocy żywnościowej (składają załącznik nr 5 część A i B). Oświadczenia te wraz z wypełnionym skierowaniem zał. 5 część A i B przekazują do właściwego Ośrodka Pomocy Społecznej, a OPS na podstawie ich oświadczenia o dochodach – część B potwierdza kwalifikowalność do przyznania pomocy (część B – oświadczenie o dochodach przechowuje OPS).

OPS na podstawie oświadczeń o dochodach podpisuje skierowania – załącznik nr 5 lub wystawia zbiorczą listę osób zakwalifikowanych.

Parafialne Zespoły Caritas mogą samodzielnie kwalifikować wyłącznie osoby bezdomne, na podstawie podpisanego przez osobę oświadczenia (załącznik nr 6).

 

ZAŁĄCZNIKI:

 1. Załącznik nr 5 (pdf)
 2. Załącznik nr 5 (doc)
 3. Załącznik nr 6 (pdf)
 4. Załącznik nr 6 (doc)
 5. Załącznik nr 7 (pdf)
 6. Załącznik nr 7 (doc)
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 21