Aktualności
Konkurs Plastyczny im. ks. Ludwika Bielawskiego PDF Drukuj Email
sobota, 06 kwietnia 2013 07:26

5 kwietnia 2013 w jeżowskim Muzeum odbyło się wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego im. ks. Ludwika Bielawskiego pt. „Chrystus Frasobliwy w moich oczach”. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Kinga Bednarz ze Starego Nartu, natomiast w kategorii gimnazjów - Edyta Kolano z Grobel.

Konkurs zorganizowano dzięki współpracy Zespołu Szkół w Starym Narcie oraz Muzeum – Zbiornicy Figur Chrystusa Frasobliwego działającego przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem. Skierowano go do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum mieszkających na terenie dekanatu Rudnik.

W sumie napłynęło 50 prac plastycznych, które wykonano w różnych technikach, natomiast 33 zakwalifikowano na wystawę pokonkursową. Prace oceniali: Ewa Hawryło – artysta, plastyk z gminy Jeżowe, Krzysztof Lesiczka - opiekujący się zbiorami muzeum oraz Beata Lada - reprezentująca szkołę w Starym Narcie. Komisja oceniała prace wg następujących kryteriów: zgodność z tematem, oryginalność w interpretacji tematu, samodzielność, estetyka wykonania.

W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej zwyciężyli: I miejsce - Kinga Bednarz (ZS Stary Nart), II miejsce - Paulina Sikora (ZS Jata), III miejsce - Dorota Laufer (PSP Jeżowe – Centrum). Wyróżnienia otrzymały: Laura Szuba (ZS Groble), Alicja Nienajadło (PSP Jeżowe – Kameralne), Katarzyna Rurak (PSP Jeżowe – Centrum), Anna Chudzik (ZS Stary Nart).

W kategorii klas I – III gimnazjum najlepsi okazali się: I miejsce: Edyta Kolano (ZS Groble), II miejsce: Karolina Rychlak (PG Jeżowe), III miejsce: Jolanta Kowal (ZS Stary Nart), Kazimierz Puzio (ZS Stary Nart). Wyróżnienia otrzymały: Patrycja Gorczyńska (PG Jeżowe) oraz Patrycja Wojtanowicz (ZS Groble).

Nagrody książkowe wręczyli dyrektor szkoły w Starym Narcie Zygmunt Kowalski oraz ks. proboszcz Krzysztof Pałac, który pogratulował zwycięzcom, podkreślając wysoki poziom zaprezentowanych prac, podziękował również opiekunom za zaangażowanie i kierowanie pracą uczniów oraz organizatorom za inicjatywę i przygotowanie konkursu.

Uczestnicy zwiedzili muzeum oraz obejrzeli wystawę pokonkursową, wzbogaconą trzema rzeźbami gimnazjalistek: Julii Jarosz, Wiktorii Baran oraz Patrycji Janiec, które powstały w Gminnym Ośrodku Kultury w Gwoźdźcu.

Wystawę prac plastycznych można oglądać do 20 maja w czasie godzin pracy muzeum. Nad przebiegiem konkursu czuwali: Beata Lada, Krzysztof Lesiczka i Małgorzata Wyka.

Tekst: Małgorzata Wyka
Zdjęcia: Krzysztof Lesiczka

Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 :: Chrystus Frasobliwy w moich oczach 2013 ::
 
Posłanie diakonów do parafii PDF Drukuj Email
niedziela, 24 lutego 2013 09:13

Zamknij okno

7 lutego br. 14 księży diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu w czasie nabożeństwa pod przewodnictwem biskupa Edwarda Frankowskiego zostało rozesłanych do parafii celem odbycia praktyki duszpasterskiej będącej bezpośrednim przygotowaniem do świeceń prezbiteratu.
Po przedstawieniu przez księdza rektora Jana Biedronia, proboszczowie parafii otrzymali dekret Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza kierujący diakonów do odbycia praktyk.
Przed błogosławieństwem biskup Frankowski złożył podziękowania dla całego Zarządu Seminaryjnego, ojców duchownych i profesorów za ofiarę i trud wkładany w kształtowanie charakterów przyszłych kapłanów.


Księża diakoni z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem zostali skierowani do parafii:

  • dk. Majowicz Tomasz - par. Olbierzowice
  • dk. Zając Wojciech - par. Rudki
 
Wiadomość od Ojca Prowincjała Misji Franciszkańskiej w Indiach. PDF Drukuj Email
sobota, 26 stycznia 2013 20:13

Przekazując informacje od Prowincjała franciszkanów OFM w Indiach: Módlcie się za Kościół w Indiach. Buddyjscy ekstremiści w Indiach, podpalili zeszłej nocy 20 kościołów. Popołudniu planowane jest zniszczenie 200 kościołów w prowincji Olisabang. Zamierzają zabić 200 misjonarzy w ciągu najbliższych 24 godzin. Obecnie wszyscy chrześcijanie ukrywają się w wioskach. Módlcie się za nich i wysyłajcie tę wiadomość do wszystkich chrześcijan, których znacie. Módlcie się do Boga, aby się zmiłował nad naszymi braćmi i siostrami w Indiach. Gdy otrzymacie tę wiadomość,proszę was bardzo o jej pilne wysłanie do wszystkich ludzi dobrej woli. Módlcie za nich, do Pana Naszego Wszechmogącego i Zwycięskiego.

 
Z poważaniem,
Gonzalo Duarte G., ss.cc.
Biskup Valparaiso
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 14