Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II PDF Drukuj Email
czwartek, 13 października 2011 11:13

W dniu 9 października 2011 roku przypadł XI Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy. Dla wiernych z Parafii Narodzenia NMP w Jeżowem był to dzień niezwykły.
Na zaproszenie ks. proboszcza Krzysztofa Pałaca, gościł w swojej rodzinnej parafii ks. Mieczysław Bizior - proboszcz z parafii Kraczkowa, a zarazem opiekun Krzyża Papieskiego. Ks. Rodak przywiózł również inne pamiątki po Janie Pawle II, które przechowuje w swojej parafii. Są nimi m. in. biała sutanna, ornat, piuska, czerwone buty, różańce, okolicznościowe medale, czasopisma i inne rzeczy związane z Papieżem-Polakiem.
Ks. Mieczysław Bizior głosił homilie podczas wszystkich Mszy świętych. Przywołał historię Krzyża Papieskiego, a także świadectwa związane z peregrynacją Krzyża po różnych polskich parafiach. Po każdej Eucharystii wierni mogli ucałować Krzyż oraz zwiedzić wystawę zorganizowaną przy ołtarzu bocznym Najświętszego Serca Jezusowego. Uroczystość zgromadziła tłumy parafian, jak również wiernych z pobliskich parafii.
Warto dodać, że Krzyż, który gościł w kościele Narodzenia NMP w Jeżowem, był adorowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas drogi krzyżowej w Wielki Piątek 2005 roku.

 

Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II :: Dzień Papieski 2011 z Krzyżem Jana Pawła II ::