NIEDZIELA XXVII zw. w Roku - 2 października 2011r. PDF Drukuj Email
niedziela, 02 października 2011 07:54

NIEDZIELA  XXVII  zw.  w  Roku

2  października  2011 r.

1.    Rozpoczynamy dzisiaj  67. Tydzień Miłosierdzia, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia”.
Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na CARITAS diec. sandom. Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn, a o g.17,00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.  Modlimy się do Św. Aniołów Stróżów…

2.    Od jutra – 3. X – Msza św. wieczorowa  w dni powszednie będzie o godz. 17,00 a następnie Nabożeństwo Różańcowe.

3.    We wtorek / 4. X / przypada wsp. Św. Franciszka z Asyżu, a we środę Św. Siostry   Faustyny Kowalskiej.

4.    Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę będzie połączona z Różańcem Św.

5.    W tym tygodniu przypada  I Czwartek   i  I Piątek   października.

6.     Godzina Święta we czwartek od 16,00 do 17,00 ; o godz. 17,00 Nab. Różańcowe   i Msza św.

7.    W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu; Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 17,00.   O g. 17,00 Różaniec Św. i Msza św.
W piątek przypada wsp. Matki Bożej Różańcowej.

8.    W niedzielę  / 9. X / wsp. Bł. Wincentego Kadłubka – Patrona Sandomierza.

9.    W związku z uroczystą adoracją Krzyża Papieskiego, która będzie w przyszłą niedzielę,  zmianę  tajemnic różańcowych  dla róż kobiet przenosimy na niedzielę 16 października po Sumie.

10.  Za tydzień / 9. X. /  -  XI  DZIEŃ  PAPIESKI    Towarzyszyć mu będzie hasło: „Jan Paweł II – Człowiek modlitwy".  Jak co roku młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej  uzdolnioną młodzież, która nie ma środków na kształcenie.
W naszej Parafii Dzień Papieski będzie ubogacony obecnością Krzyża Papieskiego. Przez całą Niedzielę będziemy mogli adorować Krzyż Św. który bł. Jan Paweł II trzymał na kilka dni przed śmiercią ; będziemy mogli też zobaczyć papieską sutannę i inne pamiątki po błogosławionym.   /ks. prob. Mieczysław Bizior  z Kraczkowej/

11.  Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 61 – 70.

•  Akcję Katolicką zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 15,00.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego zapraszamy na spotkanie we czwartek po wieczorowej Mszy św.
  • Parafialny Zespół CARITAS zapraszam na spotkanie we czwartek / 6. X. / po wieczorowym nabożeństwie na plebanię.
  • W piątek - 7. X.- / M.B. Różańcowej /  na Nabożeństwo Różańcowe i  Mszę św. zapraszamy dzieci klas drugich wraz z rodzicami. Podczas nabożeństwa zostaną poświęcone RÓŻAŃCE  ŚW.  a następnie  uroczyście wręczone dzieciom.
  • W sobotę / 8. X. / wybieramy się do Sanktuarium M.B. do Janowa Lubelskiego na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych. Bardzo proszę z każdej Róży  wybrać po jednej osobie. Jest 49 Róż, więc będzie cały autobus. Jest zamówiony autobus – wyjazd  z parkingu obok kościoła w sobotę o g. 9,30.

• Msza św. za śp. + Zofię Ozga zamówiona przez Sąsiadów będzie odprawiona we środę o g. 17,00.
  • Msza św. w int. Sióstr Różańcowych z Róży M.B. Różańcowej – Pani Zofii Piędel będzie odprawiona w piątek o g. 17,00.
  • Msza św. z Róży M.B. Różańcowej – Pani Janiny Przybysz będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00 / koncelebra /

• zgubiono kluczyki do samochodu na odcinku drogi: od krzyżówek do szkoły-centrum