XXIII Niedziela Zwykła - 10 września 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 10 września 2023 08:16

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę  .W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru  51—60. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—584 a, 308 a, 281, 240, 645 a, 701, 531 a, 431 B, 178, 159…….. Dziękuję P.Wiesławowi i Henrykowi za usunięcie awarii w naszym k-le po uderzeniu pioruna-„Bóg zapłać”.Dziękuję także wszystkim,którzy włączyli się w procesje podczas naszego odpustu.


2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna sięTydzień Wychowania Chrześcijańskiego.W związku z tym zapraszamy na jutro na g. 18,na Mszę św.dzieci wraz z rodzicami z „O” i kl.I-szych na poświęcenie tornistrów, we wt. kl.II-gie, w śr. kl.III-cie, czw. kl.IV i V. pt. kl.VI-VII i VIII-me,przygotowujące się do bierzmowania, w sobotę młodzież szkół średnich. Ks.Marek Krawczyk zaprasza rodziców dzieci I-szokomunijnych dziś po sumie na spotkanie organizacyjne w k-le.Również dzisiaj Uroczysta Msza św.beatyfikacyjna Rodz.Ulmów w Markowej.Uwielbiajmy P.Boga za ich cudowne świadectwo miłości przypieczętowane męczeństwem.Dziś o 17 Msza św. Msza św. w ciągu tygodnia Msza św. popołudniowa o g. 18.


3. Trwa krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin za Ojczyznę,codzinnie dziesiątek różańca do 25.12.włącznie—,zachęcamy i prosimy o tę modlitwę.W ramach Tyg.Wychowania,będziemy po Mszy św. wieczornej odmawiać 1 dziesiątek różańca za Ojczyznę.


4. W śr. 13.09.kolejny Dzień fatimski z procesją wokół k-ła. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę w ramach nabożeństwa fatimskiego, zapraszamy.


5. We czw.,14.09.,główne uroczystości odpustowe w Sanktuarium na Św.Krzyżu.


6. W najbliższy pt Odpust parafialny w Przędzelu,suma o 11. O 17-zbiórka ministrantów i lektorów, a o 18-spotkanie Oazy z ks. Markiem Krawczykiem. Ks.Marek Tkacz reaktywuje KSM,zapraszamy chętną młodzież.


7. W najbliższą sob.16.09. w Sanktuarium Św.Józefa w N isku odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Mężczyzn. Msza św. po przewodnictwem Ks.Bpa Krzysztofa o g.10,później krótki wykład na temat męskiej duchowości i poczęstunek na ogrodzie plebani. Zachęcamy mężczyzn do wzięcia udziału w tym spotkaniu.W naszym Dekanacie na dn. 23.09.,jest organizowana pielgrzymka do Opatowa,Karwowa i Sulisławic, szlakiem bł.Wncentego Kadłubka Patrona naszej Diec,z racji jego 800-letniej rocz.śm., proszę zapisywać się w zakrystii.


8. W przyszłą niedzielę 17.09.na sumie będziemy gościć Ks.Bpa Edwarda Frankowskiego z racji nadania naszemu muzeum imienia Ks.prałata Ludwika Bielawskiego.Po Mszy św. będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej, krótki program artystyczny, później przy plebani i na parkingu odbędzie się piknik parafialny z różnymi atrakcjami,(g.14-pokaz walki rycerskiej,zjezdżalnia dla dzieci,przejazd bryczką,jazda na kucyku,goraca kawa,ciasto,występ scholii,harcerzy,i zabawa taneczna p.b.Pana Jerzego Horodeckiego), zapraszamy i już dzisiaj dziękujemy „Bóg zapłać”wszystkim,darczyńcom,sponsorom i tym,którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości..Prosimy bardzo,by w przyszłą niedzielę na sumie nie parkować na placu plebani, a sprzątających k-ł,pięknie prosimy o przetarcie podłogi i wyrzucenie śmieci z ubikacji na parkingu.To tak na przyszłość, zawsze.W nasz odpust parafialny zgubiono bardzo cenną złotą branzoletkę, znalazca otrzyma nagrodę. GRUPA PARAFIALNA CARITAS!!!


9. Zapowiedzi—.Grzegorz Gielar,kaw.par.tut.— Justyna Rychlak,panna,par.tut.,zap.3.   Piotr Jakub Dul,kaw.zam. w Stalowej Woli,par.M.B.Kr.Polski—Agnieszka Beata Barłóg,panna,par.tut.,zap.2.  Paweł Kida,kaw.,zam Krzywdy,par.Groble—Klaudia Dul,panna,par.tut.,zap.1.


10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.


11. P.Jezus w dzisiejszej Ewg,mówi nam o braterskim upomnieniu.Kard.George Basil Hume,powiedział-„Widząc zło u bliźniego, nie oskarżaj ,lecz upomnij z miłością”. Życzę Wam,moi kochani z całego serca, razem z ks.Markami,abyście,jeśli będzie trzeba,  okazywali sobie wzajemny szacunek przez delikatne upomnienie z troską i miłością. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy.Dzieciątka zapraszamy po obrazek. Św.Michale Archaniele…

 

Dzisiaj