XXII Niedziela Zwykła - 3 września 2023 PDF Drukuj Email
niedziela, 03 września 2023 07:57

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”za posprzątanie k-ła na dzisiejszą niedzielę  i za of.na k-ł.W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru  31—50. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—362, 242, 288, 303A, 519, 198……..

 

2. Dzisiejsza niedziela, to I-sza miesiąca,adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych—dla kobiet i młodzieży po Mszy św. o 9, a dla mężczyzn po sumie. Int. ewangelizacyjna—za ludzi, żyjących na marginesie społeczeństwa, by nie zostali zapomnieni przez instytucje i nigdy nie byli traktowani jako mniej ważni. Int.za Ojczyznę—za katolików o aktywny udział w wyborach parlamentarnych oraz głosowanie zgodne z nauczaniem społecznym Kościoła.Taca na Seminarium Duch.w Sandomierzu. Dziś o 17 Msza św. Msza św. w ciągu tygodnia Msza św. popołudniowa na czas wakacji o g. 18. Dziś na g. 18,zapraszam serdecznie naszą Radę parafialna na spotkanie na plebani.


3. Trwa krucjata różańcowa dzieci i całych rodzin za Ojczyznę,codzinnie dziesiątek różańca do 25.12.włącznie—,zachęcamy i prosimy o tę modlitwę.


4. Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku o g. 8,zapraszamy dzieci,młodzeież,rodziców,pracowników szkół. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o g. 17.30, później Msza św., zapraszamy.


5. Najbliższy czw.,to I-szy miesiąca,o 17, godzina święta i adoracja P.Jezusa w Najśw. Sakr.do 18, zapraszamy.W tym dniu będzie też spowiedź św. przed naszym odpustem parafialnym od g.16—17.30.


6. W najbliższy pt przeżywać będziemy Odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks.kan Wiesław Łobaza,proboszcz parafii Chrzanów.


7. Ks.Marek Krawczyk zaprasza rodziców dzieci I-szokomunijnych w przyszłą niedzielę po sumie na spotkanie organizacyjne w k-le.Wyjazd na beatyfikację Rodz.Ulmów 10 września o g. 5.30 z Łętowni,parking przy cmentarzu,koszt 20 zł. u ks. Damiana.Bedzie konieczność przejścia ok.5-6km.


8. W ub. tyg. burza zrobiła nam trochę krzywdy bo spaliła mechanizm do zasłaniania obrazu, nagłośnienie,zarówki w kinkietach i pająkach oraz oświetlenie w ubikacji.


9. Zapowiedzi—.Patryk Głuszak,kaw.par.tut.—Justyna Maria Fabińska,panna,zam.Poręby Kupieńkie,zap.3.  Grzegorz Gielar,kaw.par.tut.—Sylwia Rychlak,panna,par.tut.,zap.2.   Piotr Jakub Dul,kaw.zam. w Stalowej qwoli,par.M.B.Kr.Polski—Agnieszka Beata Barłóg,panna,par.tut.,zap.1.


9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.


10. Dziś w Ewg P.Jezus mówi nam o dźwiganiu krzyża. Franz Grillparzer,powiedział—„Bóg nie zdejmuje ciężaru, lecz wzmacnia plecy” Życzę Wam,moi lochani z naszymi ks.Markami z całego serca,aby P.Bóg nieustannie wzmacniał Was swoją mocą w dźwiganiu ciężaru codzienności. Szczęść Wam Boże na cały tydz. Waszej ciężkiej pracy. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św.Michale Archaniele….

 

Dzisiaj