XVIII Niedziela Zwykła - 7 sierpnia 2023 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 sierpnia 2023 20:26

1. Składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za posprzątanie k-ła na dzisiejszy Dzień Pański. W najbliższą sob. pięknie proszę naszych parafian od nru 651—661. Dziękuję „Bóg zapłać”, za dar serca, który ofiarowaliście na nasz k-ł—dziękuje rodzinom z nrów—299, 96, 355, 411, 298 A, 427 A, 106, 90, 364 A,581,bezimiennie……..


2. Dzisiejsza niedziela, to I-sza miesiąca, zmiana tajemnic róż. dla niewiast i młodzieży o 9, a dla mężczyzn po sumie. Int. ewangelizacyjna—aby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, żyć Ewangelią i być jej świadkami we własnym życiu. Taca na Seminarium Duch. w Sandomierzu. Niedziela adoracyjna będzie 13.08. Dzisiaj po południu o godz. 17,00 Msza św. W ciągu tygodnia Msza św. popołudniowa na czas wakacji o g. 18. Dziś też w Zawichoście odbywa się Diecezjalne Spotkanie Młodych.  A w Lizbonie kończą się 37 Światowe Dni Młodzieży, módlmy się za młodzież, aby trwała przy P. Bogu sercem i wiarą żywą.


3. Przeżywamy miesiąc sierpień poświęcony czci Najśw.Maryi Pannnie,to też tradycyjny miesiąc trzeźwości, zachęcamy do podjęcia abstynencji na ten czas.


4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o g. 17.30, później Msza św., zapraszamy.


5. Módlmy się za wszystkich pielgrzymów zdążających do M.Bożej na Jasną Górę-pielgrzymujmy z nimi duchowo.


6. Trwają prace na drugim parkingu, mam nadzieje, że dzięki Waszej dobroci uda nam się je zakończyć.


7. Pragnę Was poinformować, moi kochani, że dzięki staraniom naszego P. Starosty Roberta Bednarza i naszego P. Wójta Marka Stępaka oraz olbrzymiej pomocy Pani Senator Janiny Sagatowskiej i P. wiceministra infrastruktury Rafała Webera, których gościliśmy w ub. poniedziałek na plebanii, nasza parafia otrzymała na nasz k-ł dotację z „Polskiego Ładu” w kwocie 952 tys. zł.—za co z całego serca w Waszym i swoim imieniu pragnę z całego serca Im wszystkim podziękować, a docelowo podziękować obecnemu Polskiemu Rządowi. Łatwo jest nam sobie wyobrazić, ile lat musielibyśmy zbierać takie pieniądze, dlatego tym bardziej módlmy się za nich.


8. Módlmy się o słoneczną pogodę na czas żniw.


9. Zapowiedzi—Damian Bryś, kaw. par. tut.—Kornelia Izabela Klementowicz, panna, par. Św. Trójcy w Rudniku,zap.1.


10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.


11. W cudzie na Górze Tabor P. Jezus odsłania nam skrawek nieba. Johann Wolfgang Goethe, powiedział—„Doskonałość to norma niebios, tylko pragnienie doskonałości, to norma człowieka”. Życzę Wam, moi kochani i Waszym wakacyjnym gościom z całego serca, razem z ks. Markami, abyście zdobywali na co dzień tę Bożą doskonałość, czyli świętość, która otwiera nas na niebo. Szczęść Wam Boże na cały tydzień Waszej ciężkiej pracy i wakacyjnego odpoczynku. Dzieciątka zapraszamy po bł. i obrazek. Św. Michale Archaniele……..

 

Dzisiaj