XXIX Niedziela Zwykła - 22 października 2017 r. PDF Drukuj Email

NIEDZIELA XXIX zw. w Roku
22 października 2017 r.

Niedziela Misyjna

1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna 91. Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym obchodzony w tym roku pod hasłem: „Idźcie i głoście”.
    Modlimy się za misje i wspieramy materialnie Papieskie Dzieła Misyjne.
    Po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.
  2. We środę / 25. X. /, w Diecezji Sandomierskiej, wsp. Św. Jana Pawła II – Papieża.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę połączona z Różańcem Św.
  4. W sobotę / 28. X. / przypada liturgiczne święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlić się będziemy w intencji Solenizantów, a wśród nich naszych Księży Rodaków: Ks. Tadeusza Kopacza i Ks. Tadeusza Ziętkowskiego.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż młodzieży i dzieci będzie w przyszłą niedzielę / 29. X. / po Mszy św. o godz. 9,00.
  6. Za tydzień / 29. X. – ostatnia niedziela października / Uroczystość - Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Podczas Sumy będzie chrzest dzieci. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po wieczorowym nabożeństwie.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
    Dla tych, którzy chcieliby skorzystać ze Spowiedzi św. będzie taka możliwość we czwartek, piątek i sobotę w godzinach: 16,00 – 17,00 i rano przed Mszą św.
  8. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 301 – 310.
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 15,00.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej będzie we środę / 25. X. / po nabożeństwie różańcowym w kościele.
  • Zbiórka ministrantów we wtorek / 24. X. / o godz. 16,00 w salce.
  • Zbiórka lektorów we środę / 25. X. / o godz. 16,00 w salce parafialnej.
  • Zbiórka dla kandydatów na ministrantów we czwartek / 26. X. / o godz. 16,00 w kościele.
  • Spotkania dla młodzieży z KSM-u w każdy piątek rozpoczynają się Mszą św. w kościele. Zapraszamy!
  • W każdą sobotę o godz. 9,30 zapraszamy dzieci na Oazę Dzieci Bożych.
  • Do skarbony można składać karteczki wypominkowe z wypisanymi imionami naszych zmarłych. W oktawie będą codziennie odprawiane Msze św. za poleconych w Wypominkach a przez cały listopad Różaniec św.
  • Zwracamy się z prośbą o kulturę przy ostatnich porządkach na cmentarzu. Cmentarz jest drugim miejscem świętym po kościele. Uszanujmy miejsce doczesnego spoczynku ciał naszych bliskich.
  • Msze św. za śp. + Jana Tomczyka, od Sąsiadów, będą odprawione: w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 6,30.
  • Msze św. za śp. + Stanisława Pikora, od O.S.P. Jeżowe, będą odprawione: jutro o godz. 17,00; we wtorek o godz. 6,30, oraz we czwartek i piątek o godz. 6,30.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Anielskiej, Pani Anny Drabik, będzie odprawiona we środę o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Marię Drabik, od Sióstr różańcowych z Róży M.B. Wspomożenia Wiernych, Pani Anieli Furtak, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Bronisława Kobylarza, od Rady Sołeckiej z Huty Deręgowskiej, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00, oraz w sobotę o godz. 6,30.