XVIII Niedziela Zwykła - 30 lipca 2017 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 30 lipca 2017 07:45

NIEDZIELA XVII zw. w Roku
30 lipca 2017 r.

 

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9,00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci.
  Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia i Msza św.
 2. We wtorek /1. VIII. / rozpoczynamy sierpień. Miesiąc ten będzie nam przypominał o naszych Rodakach, którzy złożyli ofiarę życia w obronie Ojczyzny w 1920 roku, podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r. czy w 1980 roku.
  Miesiąc sierpień – to czas szczególnej modlitwy w int. Narodu, czas wyjątkowych Rocznic i Uroczystości ku czci Matki Bożej.
  Nie zmarnujmy tego czasu, prośmy Boga o mądrość i trzeźwość dla nas.
 3. We środę / 2. VIII. / wspominać będziemy Matkę Bożą Anielską; możemy zyskać odpust tzw. „ Porcjunkuli” – / nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę…i dowolnej modlitwy w int. Ojca św. /
  Modlimy się w intencji Pielgrzymów, którzy w piątek wyruszą do Częstochowy na Jasną Górę.
 4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00.
 5. W piątek / 4. VIII. / przypada wsp. Św. Jana Marii Vianneya z Ars.
  Za tydzień, w niedzielę / 6. VIII. / Święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek i I Sobota sierpnia.
  We czwartek Godzina Święta od 17,00 do 18,00.
  W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu; Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 18,00, następnie Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św. Podczas adoracji będzie okazja do Spowiedź św.
  W Pierwszą Sobotę sierpnia po wieczorowej Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy…
 7. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę / 6. VIII. / po Sumie.
 8. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 151 – 160.
 • Zgodnie z ogłoszeniem z ubiegłej niedzieli za ławkami wystawiona jest skarbona na ofiary wspierające Misje św. szczególnie zakup środków transportu. Włączamy się w ten sposób do Akcji MIVA Polska.
 • Pielgrzymi z Grupy Św. Urszuli – XXXIV Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę mają spotkanie organizacyjne dzisiaj / niedziela – 30 lipca / o godz. 14,00 w Parafii pw. Św. Katarzyny w Łętowni.
 • Na parkingu obok kościoła ustawiony jest kontener na makulaturę. Można tam składać makulaturę a środki pozyskane z tej zbiórki będą przeznaczone na budowę studni w jednej z parafii w Afryce.
 • Msze św. za śp. + Józefa Kolano, będą odprawione: jutro i we wtorek o godz. 6,30.
 • Msze św. za śp. + Stanisława Pikora, będą odprawione: jutro o godz. 18,00, we wtorek o godz. 18,00 i we czwartek o godz. 6,30.
 • Msze św. za śp. + Wacława Żak, będą odprawione: jutro o godz. 18,00 ; we środę od Sąsiadów z Grądu o godz. 18,00 i we czwartek od Sąsiadów i przyjaciół o godz. 18,00.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Anielskiej, Pani Anny Drabik, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00. – dzień patronalny Róży.
 • Msza św. za śp. + Stanisława Kozaka, od Braci różańcowych z Róży Św. Ap. Piotra i Pawła, Pana Władysława Drelicha, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
 • Msza św. w intencji Pielgrzymów i ich Rodzin do Częstochowy z dnia 9 lipca br. będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 6. VIII. / o godz. 9,00.
 

Dzisiaj