III Niedziela Wielkiego Postu - 19 marca 2017 r. PDF Drukuj Email

NIEDZIELA III WIELKIEGO POSTU
19 marca 2017 r.

1. Odczytać Dekret Ks. Bpa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza, zwołujący III Synod Diecezji Sandomierskiej…
  2. Dzisiaj po południu o godz. 16,30 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Msza św. Zapraszamy !
  3. Niedziele Wielkiego Postu nie dopuszczają żadnych świąt i uroczystości, w związku z tym liturgiczna Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. – Opiekuna Kościoła św. i Patrona Rodzin przeniesiona jest z dzisiejszej III Niedzieli Wielkiego Postu na jutro / 20. III. /
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św.
  5. Droga Krzyżowa dla starszych w piątek o godz. 17,00 i Msza św.
    Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18,30,
    natomiast dzieci będą mieć Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 9,00.
  6. W najbliższą sobotę / 25. III. / przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia.
    Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
    Deklaracje są wyłożone na stoliku za ławkami.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9,00.
  8. Chrzest dzieci za tydzień w niedzielę / 26. III. / podczas Mszy św. o godz. 11,00. Proszę zgłaszać dzieci w tygodniu rano lub wieczorem po Mszy św. Katecheza chrzcielna w sobotę po wieczorowej Mszy św.
  9. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 601 – 610.
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie dzisiaj / 19. III. / o godz. 15,00.
  • Spotkanie formacyjne dla klasy I B gimnazjalnej, będzie jutro na ósmej godzinie lekcyjnej w budynku Gimnazjum.
  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy na spotkanie w sobotę po Drodze Krzyżowej dla dzieci.
  • Apel o pomoc materialną dla Ukrainy i modlitwę w intencji dotkniętych cierpieniem z powodu wojny – odczytać !
    Dary będą przyjmowane w Remizie O.S.P. w Jeżowem od jutra do piątku w godzinach od 15,30 do 17,00 ; a w sobotę od 10,00 do 12,00.
  • Msza św. za śp. + Józefa Marut, od Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30, a od Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Anielę Chorzępa, od Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msze św. za śp. + Jana Krzyś, będą odprawione we czwartek i piątek
  • Msza św. za zmarłych z Róży Św. Jana z Dukli, Pana Mieczysława Głuszaka, będzie odprawiona w piątek wieczorem po Drodze Krzyżowej.
  • Msza św. za śp. + Anielę Chorzępa, od Pracowników Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeżowem, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,30.
  • Msza św. za śp. + Sabinę Piędel, od koleżanek i kolegów z klasy liceum, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Zwiastowania N.M.P. – Pani Zofii Siudak, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00. – dzień patronalny.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 591 – 600 i za zmarłych z tych Rodzin będzie odprawiona 26 kwietnia / środa / wieczorem po Nowennie.
  • Msze św. gregoriańskie za śp. + Stanisława Pikora, od 15 marca br. odprawia nasz Rodak, Ks. Tadeusz Ziętkowski w Nowej Dębie.

Rok duszpasterski

Idźcie i głoście