III Niedziela Wielkiego Postu - 19 marca 2017 r. PDF Drukuj Email
sobota, 18 marca 2017 20:10

NIEDZIELA III WIELKIEGO POSTU
19 marca 2017 r.

1. Odczytać Dekret Ks. Bpa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza, zwołujący III Synod Diecezji Sandomierskiej…
  2. Dzisiaj po południu o godz. 16,30 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym i Msza św. Zapraszamy !
  3. Niedziele Wielkiego Postu nie dopuszczają żadnych świąt i uroczystości, w związku z tym liturgiczna Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. – Opiekuna Kościoła św. i Patrona Rodzin przeniesiona jest z dzisiejszej III Niedzieli Wielkiego Postu na jutro / 20. III. /
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św.
  5. Droga Krzyżowa dla starszych w piątek o godz. 17,00 i Msza św.
    Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18,30,
    natomiast dzieci będą mieć Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 9,00.
  6. W najbliższą sobotę / 25. III. / przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia.
    Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
    Deklaracje są wyłożone na stoliku za ławkami.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9,00.
  8. Chrzest dzieci za tydzień w niedzielę / 26. III. / podczas Mszy św. o godz. 11,00. Proszę zgłaszać dzieci w tygodniu rano lub wieczorem po Mszy św. Katecheza chrzcielna w sobotę po wieczorowej Mszy św.
  9. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 601 – 610.
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie dzisiaj / 19. III. / o godz. 15,00.
  • Spotkanie formacyjne dla klasy I B gimnazjalnej, będzie jutro na ósmej godzinie lekcyjnej w budynku Gimnazjum.
  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy na spotkanie w sobotę po Drodze Krzyżowej dla dzieci.
  • Apel o pomoc materialną dla Ukrainy i modlitwę w intencji dotkniętych cierpieniem z powodu wojny – odczytać !
    Dary będą przyjmowane w Remizie O.S.P. w Jeżowem od jutra do piątku w godzinach od 15,30 do 17,00 ; a w sobotę od 10,00 do 12,00.
  • Msza św. za śp. + Józefa Marut, od Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30, a od Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Anielę Chorzępa, od Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msze św. za śp. + Jana Krzyś, będą odprawione we czwartek i piątek
  • Msza św. za zmarłych z Róży Św. Jana z Dukli, Pana Mieczysława Głuszaka, będzie odprawiona w piątek wieczorem po Drodze Krzyżowej.
  • Msza św. za śp. + Anielę Chorzępa, od Pracowników Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeżowem, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,30.
  • Msza św. za śp. + Sabinę Piędel, od koleżanek i kolegów z klasy liceum, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Zwiastowania N.M.P. – Pani Zofii Siudak, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00. – dzień patronalny.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 591 – 600 i za zmarłych z tych Rodzin będzie odprawiona 26 kwietnia / środa / wieczorem po Nowennie.
  • Msze św. gregoriańskie za śp. + Stanisława Pikora, od 15 marca br. odprawia nasz Rodak, Ks. Tadeusz Ziętkowski w Nowej Dębie.