VIII Niedziela Zwykła - 26 lutego 2017 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 26 lutego 2017 09:19

NIEDZIELA VIII zw. w Roku
26 lutego 2017 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który potrwa do soboty – 4 marca. Niech to będzie czas ekspiacji za grzechy pijaństwa i gorliwej modlitwy za „Naród Polski, aby wierny Ślubom Jasnogórskim pielęgnował cnotę trzeźwości, a także o dobre owoce tegorocznego Kongresu Trzeźwości”.
    Po Mszy św. o godz. 9,00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci.
    Po południu o godz. 17,00 Nieszpory i Msza św.
  2. W tym tygodniu przypada ŚRODA POPIELCOWA / 1. III. / - rozpoczniemy WIELKI POST. We Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6,30 i 17,30 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 9,00.
    Podczas Mszy św. będzie zbierana taca na „Caritas”.
    Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o godz. 17,00.
    Starajmy się przeżyć Wielki Post godnie, pobożnie, gorliwiej praktykując: modlitwę, post i jałmużnę. We Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  3. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota marca.
    Godzina św. we czwartek od 16,00 do 17,00.
    W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 17,00.
    Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. w sobotę po wieczorowej Mszy św.
  4. Droga Krzyżowa dla starszych w piątek o godz. 17,00 i Msza św.
    Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18,30,
    natomiast dzieci będą mieć Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 9,00.
  5. W sobotę / 4. III. / przypada liturgiczne Święto Św. Kazimierza, królewicza.
    Modlić się będziemy w intencji Solenizantów pamiętając o naszych Rodakach: Ks. Dziekanie Kazimierzu Partyce i Ks. Proboszczu Kazimierzu Saganie.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
  7. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 571 – 580.
  • Od 2011 roku w dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" ; „Żołnierzy Niezłomnych”. Modlimy się za tych, którzy oddali życie, już po wojnie, za wolność Ojczyzny. Dzisiaj podczas Sumy modlić się będziemy w tych intencjach.
  • Spotkanie formacyjne dla uczniów klasy II A gimnazjalnej, będzie jutro na ósmej godzinie lekcyjnej w budynku Gimnazjum.
  • Wspólnotę Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zapraszamy na spotkanie we czwartek po wieczorowej Mszy św.
  • W pierwszy piątek Wielkiego Postu modlić się będziemy szczególnie w intencji kapłanów Diecezji Sandomierskiej – modlitwy przebłagalne …
  • Msza św. za śp. + Henryka Mścisz, od Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30.
  • Msza św. za Żołnierzy Niezłomnych w rocznicę rozstrzelania siedmiu członków Zarządu „W i N” /1 marca 1951 r. /, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. za śp. + Ks. Prał. Jana Sowę, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie / koncelebra /.
  • Msza św. za śp. + Jana Krzyś, od Pracowników Urzędu Gminy Jeżowe, będzie odprawiona w piątek o godz. 6,30.
  • Msza św. za zmarłe Siostry różańcowe z Róży M.B. Gromnicznej, Pani Beaty Gumieniak, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Henryka Mścisz, od Braci różańcowych z Róży Św. Piotra i Pawła, Pana Władysława Drelicha, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00.
  • Msza św. w intencji Braci różańcowych z Róży Św. Kazimierza, Pana Józefa Mareckiego, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 5. III. / o godz. 11,00.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 561 – 570, będzie odprawiona w terminie późniejszym – będzie ogłoszona.