XXVIII Niedziela Zwykła - 9 października 2016 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 09 października 2016 08:02

NIEDZIELA XXVIII zw. w Roku
9 października 2016 r.

 

 1. Trwamy w atmosferze naszych Parafialnych Misji św. które rozpoczęliśmy wczoraj o godz. 17,00 uroczysta procesją do naszej świątyni.
  Dzisiejsza niedziela jest kolejnym - XVI DNIEM PAPIESKIM - przeżywanym pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.
  Puszka na fundację „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”. Po sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet; po południu o 17:00 nabożeństwo różańcowe i Msza św.
 2. W piątek / 14. X. / Dzień Komisji Edukacji Narodowej.
  Modlić się będziemy w intencji nauczycieli i wychowawców.
 3. W przyszłą niedzielę /16.X. / przypada 38 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego Rodaka Św. Jana Pawła II.
  Po wieczorowej Mszy św. i Różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. Serdecznie zapraszamy!
 4. Najbliższa Niedziela / 16. X / będzie Niedzielą Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny w Kościele św.– Modlitwą i materialnie wspieramy Misje św.
 5. Troskę o kościół / w piątek przed południem / powierzam Rodzinom z domów nr: 331 – 340.
 • Misyjny Dzień Chorych i nawiedzanie chorych z posługą sakramentalną będziemy przeżywać w piątek. Bardzo proszę, zgłaszać chorych od jutra do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Misje św. przeżywamy w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia i Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski. Powróćmy do pięknych tradycji, aby w każdym domu była mała kropielnica na wodę święconą. Codziennie rano i wieczorem a we środę od 9,00 do 11,00 i po południu od 14,00 do 17,00.będzie można nabyć takie kropielnice z piękną płaskorzeźbą nawiązującą do Chrztu Mieszka w 966 r. Będzie to też forma pamiątki Misji św. Koszt – 15 zł.
  Będziemy też mogli nabyć Krzyże – pamiątki Misji św. Koszt – 10 zł.
 • Msza sw. W intencji Sióstr różańcowych i ich Rodzin z Róży N.M.P. Matki Odkupiciela, Pani Zofii Gut, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00. – dzień patronalny
 • Msza św. w intencji Rodzin: Borków, Wilczyńskich, Kolano, Rurak i Bakalarczyków, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00. – koncelebra
 • Msza św. za śp. + Marię Rurak, od Sióstr różańcowych z Róży M.B. Gromnicznej, Pani Beaty Gumieniak, będzie odprawiona we środę o godz. 17,00.
 • Msza św. za śp. + Marię Sagan, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona we czwartek o godz. 8,00.
 • Msza św. za śp. + Józefa Konior, od Sąsiadów z domów nr: 502 – 518, będzie odprawiona w piątek o godz. 8,00.
 • Msza św. w intencji Pielgrzymów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach z 17 września br. będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00.
 • Msza św. za zmarłych Braci i Siostry różańcowe ze wszystkich Róż naszej Parafii, będzie odprawiona 4 listopada br. o godz. 17,00. – zamówili Pielgrzymi do Sanktuarium M.B. Szkaplerznej w Rozwadowie z 1 października br.
 • Msza św. zamówiona przez Rodziców uczniów klasy IV w intencji Rodziny zmarłej śp. + Sabiny Piędel będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00, a za śp. + Sabinę w jak najbliższym czasie.
 

Dzisiaj