XXIII Niedziela Zwykła - 4 września 2016 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 04 września 2016 09:29

NIEDZIELA XXIII zw. w Roku
4 września 2016 r.

 

 1. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
  Po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo Adoracyjne i Msza św.
  Łączymy się dzisiaj w modlitwie dziękczynnej za tegoroczne zbiory z Pielgrzymami obecnymi na Jasnogórskich Dożynkach.
 2. Spowiedź św. przed uroczystością odpustową będzie we wtorek / 6. IX. / od godz. 15,00 do godz. 17,30. Będą spowiadać księża z całego dekanatu.
 3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
 4. We czwartek / 8. IX / w naszej wspólnocie parafialnej główna Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny w tajemnicy Jej Narodzenia – Matki Bożej Siewnej. Porządek Mszy św. niedzielny: godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o 11,00 ; / główny Celebrans – O. Władysław ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów /.
  Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 11,00, która jest centralną Uroczystością odpustową z procesją eucharystyczną i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy dziewczęta do niesienia obrazów i feretronów.
  Poświęcenie ziarna siewnego będzie po każdej Mszy św.
 5. Zmiana taj. różańcowych dla Róż kobiet, będzie w przyszłą Niedzielę po Sumie.
 6. Troskę o kościół we środę przed Odpustem powierzam rodzinom z domów nr: 271 – 290. / dwie kolejki, aby przygotować kościół do Uroczystości /
 • Zbiórka lektorów w poniedziałek / 5. IX. / o godz. 19,00.
  Zbiórka ministrantów we środę / 7. IX. / o godz. 16,00. Obecność na zbiórkach zarówno ministrantów jak i lektorów obowiązkowa.
 • Sekcja Wolontariatu Ś.D.M. Diecezji Sandomierskiej zaprasza na spotkanie podsumowujące te piękne Dni w Krakowie i Sandomierzu, do Gorzyc w najbliższą sobotę / 10. IX. /. Z naszej parafii jest organizujemy autokar ; wyjazd autokaru w sobotę o godz. 13,30 z parkingu obok kościoła. Dla pewnego porządku prosimy, aby młodzież zapisywała się dzisiaj po każdej Mszy św. i jutro u Ks. Mieczysława.
 • Zachęcamy jeszcze do uczestnictwa w Parafialnej Pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Krakowa w dniu 17 września br. Ostateczny termin zgłaszania to przyszła niedziela / 11. IX. /.
 • Spotkanie Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Jasnogórskiej, Grupy Św. Urszuli w Łętowni 11 września br. / niedziela / O godz. 14,00 Msza św. – druga część spotkania po Mszy św. w salkach obok kościoła. Na spotkanie zaprasza Przewodnik Grupy – Ks. Krystian Kusztyb.
 • Msza św. za śp. + Stanisława Zarzyckiego, od kolegów, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Pięknej Miłości, Pani Cecylii Walczyk, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie. – dzień patronalny
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Siewnej, Pani Marii Kopacz, będzie odprawiona we czwartek o godz. 11,00.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Narodzenia N.M.P. Pani Katarzyny Głuszak, będzie odprawiona we czwartek o godz. 11,00.
 • Msza św. za śp. + Andrzeja Stolarza, od nauczycieli i pracowników Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Jeżowem, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
 • Msza św. za śp. + Andrzeja Stolarza, od Sióstr różańcowych z Róży M.B. Ostrobramskiej, Pani Zofii Wieśniak, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00.
 • Zostały rozpoczęte prace przy kapitalnym remoncie dawnej „wikarówki”. Odwodnienie i osuszenie fundamentów, wymiana okien i drzwi, ocieplenie i elewacja. Prace przy remoncie i modernizacji kotłowni i odprowadzeniu spali gazowych w kościele są już w końcowym etapie. / kosztorysy…./
 

Dzisiaj