XX Niedziela Zwykła - 14 sierpnia 2016 r. PDF Drukuj Email
sobota, 13 sierpnia 2016 20:18

NIEDZIELA XX zw. w Roku
14 sierpnia 2016 r.

1. Po sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
    W piątek / 12. VIII. / wrócili nasi Pielgrzymi, z XXXIII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, módlimy się w intencjach dziękczynnych za owoce Pielgrzymki Jasnogórskiej. Wspominamy dzisiaj Św. Maksymiliana Kolbe.
  2. Jutro / 15. VIII. / Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św. niedzielny : godz. 7,00 ; 9,00 : uroczysta Suma o godz. 11,00. Stajemy wobec Boga i Matki Najświętszej w postawie dziękczynnej, szczególnie za zbiory i wszelkie owoce ziemi.
    Poświęcenie wieńców, ziół i owoców będzie podczas Sumy o godz. 11,00.
    Po Sumie udamy się pod Pomnik Poległych, aby modlić się za tymi, którzy 96 lat temu oddali życie za Ojczyznę.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia i Msza św.
    W dekanacie uroczystość odpustowa w Parafii Łętownia.
  3. We wtorek / 16. VIII / - dzień modlitwy dziękczynnej za wyniesienie do chwały ołtarzy Św. Jana Pawła II i w int. Ojczyzny. Po wieczorowej Mszy św. będzie czuwanie modlitewne przed Najśw. Sakramentem do Apelu Jasnogórskiego. Modlitwy prowadzą Rodziny z domów nr: 361 – 420.
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  5. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 241 – 250.
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę / 21. VIII. / o godz. 15,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Wniebowzięcia N.M.P. Pani Marii Zaguła, będzie odprawiona jutro o godz. 11,00. – dzień patronalny
  • Msza św. w intencji Pielgrzymów Radia „MARYJA” i Telewizji „TRWAM” z 10 lipca br. będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Adama Siudaka, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Władysławę Drelich, z Róży M.B. Różańcowej, Pani Zofii Mścisz, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Marię Rurak, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona w piątek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Adama Żaka, od kolegów z Irlandii, będzie odprawiona w przyszła niedzielę / 21. VIII. / o godz. 7,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Królowej, Pani Bernadety Cisek, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 21. VIII. / o godz. 11,00. – z racji dnia patronalnego