XII Niedziela Zwykła - 19 czerwca 2016 r. PDF Drukuj Email
sobota, 18 czerwca 2016 21:05

NIEDZIELA XII zw. w Roku
19 czerwca 2016 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu za dar powołania naszego rodaka Ks. Łukasza Kołodzieja, który dzisiaj przyjmuje święcenia kapłańskie w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.
    Pierwszą Mszę św. / Prymicje Kapłańskie / w naszej Parafii odprawi nasz Rodak Ks. Łukasz Kołodziej w przyszłą niedzielę / 26. VI. / o godz. 11,00. Ks. Łukasza – Neoprezbitera, procesyjnie wprowadzimy do prezbiterium naszej świątyni. Po Mszy św. prymicyjnej Ks. Łukasz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, do którego przywiązany jest odpust zupełny.
    Dzisiaj po południu o godz. 17,00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  3. W piątek / 24. VI. / Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
    Odpust w sąsiedniej Parafii Św. Jana Chrzciciela w Jeżowem.
    Modlić się będziemy w intencji Solenizantów i Solenizantek, wśród których mamy Rodaka, Ks. Jana Króla i Pana Kościelnego.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż młodzieży i dzieci będzie w przyszłą niedzielę / 26. VI. / po Mszy św. o godz. 9,00.
  5. Chrzest dzieci za tydzień – w niedzielę – podczas Mszy św. o godz. 9,00.
    Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczorowej Mszy św.
  6. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 131 – 160. Trzy kolejki z racji przygotowania kościoła do uroczystości Prymicji.
  • Dzisiaj nasza młodzież z Ruchu „Światło – Życie” kwestuje na rzecz dofinansowania wakacyjnych rekolekcji oazowych.
  • W piątek / 24. VI. / zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Msza św. dziękczynna dla młodzieży i dzieci ze wszystkich szkół z terenu parafii będzie w piątek o godz. 8,00.
    Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci szkół podstawowych będzie jutro / 20. VI. / i we wtorek / 21. VI. / od godz. 16,30 do 18,00. Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej będzie we środę / 22. VI. / i czwartek / 23. VI. / od 16,30 do 18,00.
  • W związku ze Światowymi Dniami Młodych, w Sandomierzu w dniu 23 lipca br. odbędzie się Dzień Wspólnot. Zaproszeni są wszyscy, nie tylko młodzież, ale też przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych. Z dekanatu jedzie cztery autokary sponsorowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a więc przejazd gratisowy. Dla naszej Parafii jest 30 miejsc. Bardzo proszę o zgłaszanie się na ten wyjazd do Sandomierza. Zgłoszenia przyjmują księża w zakrystii lub w kancelarii.
  • Msza św. za śp. + Marię Pasiak, od Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00.
  • Msza św. za sp. + Marię Drelich, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Janinę Bednarz, od Sąsiadów z Zanawsia, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Romana Graczyka, od Pracowników piekarni G.S. Jeżowe, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00. – koncelebra
  • Msza św. za śp. + Stanisława Mścisz, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Adama Siudaka, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30. - koncelebra
  • Msza św. w intencji Rodzin, które urządzały czwarty ołtarz na procesję Bożego Ciała, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Stanisława Sagana, od Sąsiadów, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Romana Graczyka, od Sąsiadów, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Rodzin, które urządzały drugi ołtarz na procesję Bożego Ciała, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 26. VI. / o godz. 17,00.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 121 – 130 będzie odprawiona w terminie późniejszym – będzie jeszcze ogłoszona.