IX Niedziela Zwykła - 29 maja 2016 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 29 maja 2016 09:04

NIEDZIELA IX zw. w Roku
29 maja 2016 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci.
    Po południu o godz. 17,00 nabożeństwo majowe, procesja i Msza św.
  2. We wtorek / 31. V. / przypada liturgiczne Święto Nawiedzenia N.M.P. Zakończenie Nabożeństw Majowych.
  3. We środę / 1. VI. / rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który jest szczególnym czasem czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po wieczorowej Mszy św.
    W Dniu Dziecka otaczamy szczególną modlitwą wszystkie dzieci.
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym.
  5. We czwartek / 2. VI. / zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Modlić się będziemy w intencji wszystkich dzieci. Po południu Msza św. o godz. 18,00 ; poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, procesja i indywidualne błogosławieństwo dzieci.
  6. Liturgiczna Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek / 3. VI. / – nie obowiązuje post.
  7. Wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P. w sobotę / 4. VI. /.
  8. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota czerwca.
  9. W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18,00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św.
  10. Pierwszą sobotą czerwca / 4. VI. / rozpoczniemy drugi miesiąc przygotowania do październikowych Misji św. w naszej wspólnocie parafialnej.
  11. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę po Sumie .
  12. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 101 – 110.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała i procesji eucharystycznej.
    Dziękujemy za urządzone piękne ołtarze, dziękujemy Druhom Strażakom, Orkiestrze, niosącym baldachim, światło, obrazy i feretrony, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty oraz wszystkim, którzy poprzez modlitwę i udział w procesji dali piękne świadectwo swojej wiary.
  • Przyszła Niedziela / 5. VI. / to IX Dniem Dziękczynienia, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Chrzest Darem Miłosierdzia”.
    Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę / 5. VI. / o godz. 15,00.
  • Osoby, które zgłosiły się na kurs opiekuna wycieczek, proszone są o wpłacenie do soboty 150 zł. Zgłaszać się do Ks. Mieczysława.
  • Przypominamy, o zgłaszaniu się i zapisywaniu na wycieczkę do Bałtowa.
  • Msza św. za śp. + Romana Graczyka, od Pracowników piekarni G.S. w Jeżowem, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej Parafii, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Marię Drelich, od Sióstr różańcowych z Róży M.B. Nieustającej Pomocy – Pani Czesławy Janusz, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Genowefę Krawiec, od Sąsiadów z Pikuł, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.