Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 15 maja 2016 r. PDF Drukuj Email
sobota, 14 maja 2016 20:36

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
15 maja 2016 r.

1. Duch Św. który został dany Kościołowi, niech rozpali nasze serca i umysły, abyśmy jeszcze pełniej byli dziećmi Bożymi.
    Dzisiaj kończymy Okres Wielkanocny.
    Po południu o godz. 17,00 nabożeństwo majowe i Msza św.
    Modlimy się w int. naszych Pielgrzymów zdążających do Leżajska.
  2. Jutro / poniedz. – 16. V. / Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła; drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. o godz. 7,00; Suma o godz. 10,00; po południu o godz. 17,00 Msza św. nabożeństwo majowe i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21,00 – do Apelu Jasnogórskiego. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, przywołując Św. Andrzeja Bobolę. W tym miesiącu proszę o prowadzenie modlitw Parafian z domów nr: 181 – 240.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę połączona z naboż. majowym.
  4. We czwartek / 19. V. / przypada liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W przyszłą Niedzielę / 22. V. / UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
  6. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 71 – 90.
  • Wspólnotę Akcji katolickiej zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę / 22. V. / o godz. 15,00.
  • Jak co roku, podczas wakacji, organizowane będą Oazy rekolekcyjne. To wypoczynek połączony z modlitwą i formacją. Zachęcamy dzieci od czwartej klasy podstawówki i młodzież do skorzystania z tej formy wypoczynku. Przypominamy, że zgłoszenia na Oazy trwają do 25 maja br.
  • Informujemy, że uczestnicy kursu na opiekunów wycieczek sami pokrywają koszty kursu.
  • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – procesja planowana jest na Zanawsie. Już teraz proszę pomyśleć o przygotowaniu trasy…
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży N.M.P. Matki Kościoła, Pani Genowefy Ciak, będzie odprawiona jutro o godz. 10,00. – dzień patronalny
  • Msza św. za śp. + Zofię Głuszak, od Pracowników stacji paliw „Ralpol” w Jeżowem, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Władysławę Ożóg, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Róży Mistycznej, Pani Marii Woś, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Zofię Głuszak, od Sióstr Córek Bożej Miłości z Witkowic, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 61 – 70, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży Św. Krzysztofa, Pana Kazimierza Furtaka, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Zofię Głuszak, od Pracowników restauracji „Ralpol” w Jeżowem, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Władysławę Wołoszyn, od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół w Jeżowem – Centrum, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. za zmarłych z Róży Św. Jana z Dukli, Pana Mieczysława Głuszaka, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00.