VI Niedziela Wielkanocna - 1 maja 2016 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 01 maja 2016 08:38

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA
1 maja 2016 r.

 

 1. Dzisiejsza - VI Niedziela Wielkanocna - jest niedzielą adoracyjną.
  Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn.
  Po południu o godz. 17,00 uroczyście rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej przez cały miesiąc maj. Wieczorowa Msza św. dzisiaj po majówce.
 2. W tym tygodniu: poniedziałek - wtorek – środa, przypadają DNI KRZYŻOWE.
  Modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo w ludzkiej pracy.
  Jak co roku po rannej Mszy św. będą procesje błagalne wokół kościoła.
 3. We wtorek / 3. V. / Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. następujący: Prymaria o godz. 7,00 ; Suma o godz. 10,00 i procesja pod Pomnik Poległych.
  Po południu o godz. 17,00 nabożeństwo majowe i Msza św.
  W tym roku, w związku z Jubileuszem 1050 – lecia Chrztu Polski Uroczystość M.B. Królowej Polski / 3. V. /, będzie Gminnym Świętem Dziękczynienia za dar Chrztu naszej Ojczyzny.
 4. We środę / 4. V. / wsp. Św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków i Hutników.
  Już dzisiaj modlimy się w intencji naszych Braci Strażaków, okazując Im wdzięczność za wszelkie dobro i życzliwość z Ich strony.
 5. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę będzie włączona do nab. majowego.
 6. We czwartek / 5. V. / przypada 40 dzień po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, czyli Wniebowstąpienie Pańskie, które Episkopat Polski przeniósł na VII Niedzielę Wielkanocną. Zatem we czwartek nie ma święta ; a porządek Mszy św. jest następujący: rano o godz. 6,30, następnie dodatkowa Msza św. o godz. 9,00 ; po południu od 17,00 do 18,00 Godzina Święta, nabożeństwo majowe i Msza św.
 7. W piątek / 6. V. / przypada liturgiczne święto Św. Apostołów: Filipa i Jakuba.
 8. W tym tygodniu przypada: I Piątek, I Czwartek i I Sobota maja.
  W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18,00, następnie nabożeństwo majowe i Msza św. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. połączone z nabożeństwem majowym.
 9. Liturgiczna Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa w przyszłą – VII Niedzielę Wielkanocną / 8. V. /.
 10. Za tydzień, w liturgiczną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 9,00 Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci klas trzecich.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
 12. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 51 – 60.
 • Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień, 10 grudnia 1925 r. Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus objawiła się siostrze Łucji i zezwoliła na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej dotyczącej Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Pierwszą Sobotą maja, w naszej Wspólnocie Parafialnej, rozpoczynamy pięciomiesięczne / od maja do września 2016 r./ przygotowanie do Parafialnych Misji św. które trwać będą od 9 do 16 października 2016 r. Misje św. będą prowadzili Ojcowie ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Matki Bożej z La Salette.
 • We wtorek / 3. V. / po uroczystej Mszy św. i procesji pod Pomnik Poległych, Pan Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Jeżowe, zapraszają na drugą część Gminnych Obchodów Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski do Domu Strażaka O.S.P. Jeżowe ok. godz. 11,45.
 • W poniedziałek o godz. 6,30, Msza św. o urodzaje od Parafian z Podgórza.
 • We wtorek o godz. 7,00, Msza św. koncelebrowana o urodzaje od Parafian z Pikuł, a druga od Parafian mieszających w pobliżu piekarni.
 • Msza św. w intencji Ojczyzny i Samorządu naszej Gminy, będzie odprawiona we wtorek / 3. V. / o godz. 10,00.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Miłosierdzia, Pani Teresy Borek, będzie odprawiona we wtorek wieczorem po nabożeństwie majowym.
 • Msza św. o urodzaje, od Parafian z Podgórza, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Ostrobramskiej, Pani Zofii Wieśniak, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
 • Msza św. za śp. + Zofię Głuszak, od Pracowników restauracji i stacji paliw w Żyznowie, będzie odprawiona w piątek o godz. 6,30.
 • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Różańcowej, Pani Zofii Mścisz, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Łaskawej, Pani Marii Rychlak, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00. – dzień patronalny Róży
 • Msza św. w intencji Braci różańcowych z Róży Św. Stanisława Bpa i M. Pana Andrzeja Drelicha, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 8. V. / o godz. 11,00.
 

Dzisiaj