XXIII Niedziela Zwykła - 6 września 2015 r. PDF Drukuj Email

NIEDZIELA XXIII zw. w Roku
6 września 2015 r.

 

 1. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
  Po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo Adoracyjne i Msza św.
  Łączymy się dzisiaj w modlitwie dziękczynnej za tegoroczne zbiory z Pielgrzymami obecnymi na Jasnogórskich Dożynkach.
 2. Spowiedź św. przed uroczystością odpustową będzie jutro /poniedziałek – 7. IX./ od godz. 15,00 do godz. 17,30. Będą spowiadać księża z całego dekanatu.
 3. We wtorek / 8. IX / w naszej wspólnocie parafialnej główna Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny w tajemnicy Jej Narodzenia – Matki Bożej Siewnej. Porządek Mszy św. niedzielny: godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o 11,00 ; / główny Celebrans – Ks. Artur Dyjak z Majdanu Łętowskiego /. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 11,00, która jest centralną Uroczystością odpustową z procesją eucharystyczną i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  Bardzo prosimy dziewczęta do niesienia obrazów i feretronów.
  Poświęcenie ziarna siewnego będzie po każdej Mszy św.
 4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
 5. W sobotę / 12. IX. / w kalendarzu liturgicznym Najświętszego Imienia Maryi – 12. IX 1683 r. – zwycięstwo pod Wiedniem - Król Jan III Sobieski – czciciel Matki Bożej.
 6. Zmiana taj. różańcowych dla Róż kobiet, będzie w przyszłą Niedzielę po Sumie.
 7. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 321 – 330.
 • Rozpoczynamy dwuletni cykl przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży klas pierwszych i drugich gimnazjalnych. W tym tygodniu, we czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18,00 młodzież z I i II klasy Gimnazjum wraz z rodzicami, po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne.
 • Chłopców, którzy chcą być ministrantami, zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek o godz. 16,00 w salce ministranckiej. / klasy trzecie i starsi też mogą /
 • W najbliższy piątek / 11. IX. / w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Jeżowem będzie spotkanie dla młodzieży z dekanatu rudnickiego w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Nasza młodzież wybiera się na to spotkanie rowerami. Zbiórka w piątek o godz. 18,30 na parkingu obok kościoła.
 • W dniach od 18 do 20 września br. w Staszowie organizowane są XVIII Diecezjalne Dni Młodych. Zainteresowanych uczestnictwem w tych dniach prosimy o zgłaszanie się do Ks. Mieczysława. Zapisy trwają do niedzieli – 13 września br. Z parafii organizowany jest autokar na wyjazd do Staszowa.
 • Msza św. za śp. + Dorotę Trela, od Sąsiadów i znajomych, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Pięknej Miłości, Pani Cecylii Walczyk, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00. – dzień patr.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Siewnej, Pani Marii Kopacz, będzie odprawiona we wtorek o godz. 11,00.
 • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Narodzenia N.M.P. Pani Zofii Głuszak, będzie odprawiona we wtorek o godz. 11,00. / koncelebra /
 • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 261 – 270, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
 

Rok duszpasterski

Idźcie i głoście

Dzisiaj