XVII Niedziela Zwykła - 26 lipca 2015 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 26 lipca 2015 09:43

NIEDZIELA XVII zw. w Roku
26 lipca 2015 r.

1. Wspominamy dzisiaj Rodziców N.M.P. Św. Joachima i Annę. Przed południem błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych.
    Po Mszy św. o godz. 9,00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci. Podczas Sumy chrzest dzieci.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia i Msza św.
  2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we środę / 22. VII. / Św. Marty, w piątek Św. Ignacego z Loyoli, a w sobotę / 1. VIII. / Św. Alfonsa M. Liguoriego.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  4. W sobotę /1. VIII. / rozpoczynamy sierpień. Dzień ten zawsze będzie nam przypominać o naszych Rodakach, którzy złożyli ofiarę życia w obronie Ojczyzny w 1920 roku, podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r. czy w 1980 roku.
    Miesiąc sierpień – to czas szczególnej modlitwy w int. Narodu, czas wyjątkowych Rocznic i Uroczystości ku czci Matki Bożej.
    Nie zmarnujmy tego czasu, prośmy Boga o mądrość i trzeźwość dla nas.
  5. Za tydzień, w niedzielę / 2. VIII / wspominać będziemy Matkę Bożą Anielską; będzie można zyskać odpust tzw. „ Porcjunkuli” – / nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę… i dowolnej modlitwy w int. Ojca św. /
  6. W tym tygodniu przypada: I Sobota sierpnia. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. po wieczorowej Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn.
  8. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 251 – 260.
  • Spotkanie Pielgrzymów XXXII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę będzie w przyszłą niedzielę / 2. VIII. / o godz. 15,00 w Łętowni. Msza św. a następnie sprawy organizacyjne. Zachęcamy do podjęcia pielgrzymiego trudu. Liczymy na modlitwę „ Duchowych Pielgrzymów”. Dziękujemy również tym, którzy materialnie wspierają Pielgrzymkę. Jak już wiadomo, nominację na Przewodnika Grupy Św. Urszuli otrzymał ks. Krystian Kusztyb – wikariusz Parafii Św. Katarzyny w Łętowni.
  • Msza św. za śp. + Dorotę Kalinowską, od pracowników Urzędu Gminy w Jeżowem, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Jana Drelicha, od Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Franciszka Głuszaka, od pracowników restauracji Żyznów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Pięknej Miłości, Pani Cecylii Walczyk, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. za śp. + Jana Drzymałę, od Sąsiadów, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Dorotę Trela, od Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkół w Jeżowem – Centrum, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Edwarda Mścisz z Róży Św. Józefa, Pana Krzysztofa Piędel, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00.