X Niedziela Zwykła - 7 czerwca 2015 r. PDF Drukuj Email
sobota, 06 czerwca 2015 21:23

NIEDZIELA X zw. w Roku
7 czerwca 2015 r.

1. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
    Po południu o godz. 17,00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa procesja z Oktawy Bożego Ciała i Msza św.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00, procesja wokół kościoła z Oktawy Bożego Ciała i Msza św.
  3. We czwartek / 11. VI. / zakończenie Oktawy Bożego Ciała . Modlić się będziemy w int. wszystkich dzieci. Msza św. o godz. 18,00, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, następnie nabożeństwo, procesja i indywidualne błogosławieństwo dzieci.
  4. W piątek / 12. VI. / - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. / nie obowiązuje post /
  5. W piątek / 12. VI. / rocznica pobytu Ojca św. Św. Jana Pawła II w Sandomierzu.
  6. W sobotę / 13. VI. / Wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
  8. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: jutro Św. Jadwigi Królowej, we czwartek – św. Barnaby, Ap. w sobotę – św. Antoniego z Padwy.
    Modlimy się w intencji Solenizantów. / Ks. prob. Antoni Łyko w Urzejowicach, Archidiecezja Przemyska - w tym roku obchodzi 40 – lecie Święceń Kapłańskich /
  9. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 181 – 190.
  • Dzisiejsza Niedziela / 7. VI. / jest VIII Dniem Dziękczynienia – przeżywanym pod hasłem: „Maryjo, Królowo Rodzin – zawierzamy i dziękujemy”. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Nasza młodzież zrzeszona w K.S.M. składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli zorganizować wczorajszy dzień zabaw dla dzieci. Pogoda pięknie dopisała. Uczestniczyło ponad 170 dzieci.
    Dziękujemy Strażakom, Panu Kościelnemu, Pani Dyrektor naszego Gimnazjum, Lektorom, Ks. Mieczysławowi i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli naszej młodzieży w organizacji tego dnia. / Prezes K.S.M. – Mateusz Bielecki /.
  • Jeszcze do środy / 10. VI. / można zgłaszać się na Oazę Dzieci Bożych do Ulanowa. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Mieczysław.
  • Spotkanie dla młodzieży i dzieci wyjeżdżających do Bałtowa – 20 czerwca, odbędzie się we czwartek / 11. VI. / po wieczorowej Mszy św.
  • W przyszłą niedzielę / 14. VI. / nasza młodzież z Ruchu „Światło-Życie”, jak co roku, będzie kwestować na dofinansowanie rekolekcji oazowych.
  • Msza św. za śp. + Jana Drzymałę, od Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Władysława Krawiec, od Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Św. Jadwigi – Królowej, Pani Janiny Sitarz, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00. – dzień patronalny
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 71 – 100, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji młodzieży bierzmowanej z klas trzecich gimnazjalnych, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00. – koncelebra