Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 24 maja 2015 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 24 maja 2015 08:56

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
24 maja 2015 r.

1. Duch Św. który został dany Kościołowi, niech rozpali nasze serca i umysły, abyśmy jeszcze pełniej byli dziećmi Bożymi.
    Dzisiaj kończymy Okres Wielkanocny.
    Po południu o godz. 17,00 nabożeństwo majowe i Msza św.
    Modlimy się w int. naszych Pielgrzymów zdążających do Leżajska.
  2. Jutro / poniedz. – 25. V. / Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła; drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. o godz. 7,00; Suma o godz. 10,00; po południu o godz. 17,00 nabożeństwo majowe i Msza św.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę połączona z naboż. majowym.
  4. We czwartek / 28. V. / przypada liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W przyszłą Niedzielę / 31. V. / UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
  6. Chrzest dzieci będzie w przyszłą niedzielę / 31. V. / podczas Sumy.
    Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po Mszy św. wieczorowej i nabożeństwie majowym w kościele.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9,00.
  8. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 161 – 170.
  • We wtorek / 26. V. / modlić się będziemy w intencji wszystkich Matek.
  • Przypominamy naszej młodzieży, że do 30 maja / najbliższa sobota / można zgłaszać się na wyjazd do Lednicy.
  • Jak co roku, podczas wakacji, organizowane będą Oazy rekolekcyjne. To wypoczynek połączony z modlitwą i formacją. Zachęcamy dzieci od czwartej klasy podstawówki i młodzież do skorzystania z tej formy wypoczynku. Zaliczka 150 zł. Szczegółowe informacje i karty uczestnictwa u Ks. Mieczysława i Bernadetty Szewc.
  • Organizowany jest wyjazd dzieci i młodzieży do Bałtowa 20 czerwca br. W najbliższy czwartek / 28. V. / młodzież i dzieci przynoszą do kościoła obrazki i plansze, które zbierały przez cały miesiąc maj.
  • W przyszłą niedzielę / 31. V. / podczas Mszy św. o godz. 9,00 uroczyste przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • Młodzież, która chciałaby uczestniczyć w spotkaniu „Mocni w Duchu” w Rzeszowie w Boże Ciało – 4 czerwca br. proszona jest o zgłaszanie się do Ks. Mieczysława. Koszt 10 zł.
  • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – procesja planowana jest do Podgórza. Już teraz proszę pomyśleć o przygotowaniu trasy…
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży N.M.P. Matki Kościoła, Pani Genowefy Ciak, będzie odprawiona jutro o godz. 10,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Ostrobramskiej, Pani Zofii Wieśniak, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Stanisława Głuszak i śp. + Mieczysława Chaber, od kolegów z firmy „KOREM”, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży Św. Krzysztofa, Pana Kazimierza Furtaka, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Dorotę Trela, od dzieci klasy drugiej wraz z rodzicami z Podgórza, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.