II Niedziela Adwentu - 7 grudnia 2014 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 07 grudnia 2014 10:00

NIEDZIELA II ADWENTU
7 grudnia 2014 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia opłatków wigilijnych. Pobłogosławionym opłatkiem, wziętym od ołtarza, będziemy łamać się w czasie Wieczerzy Wigilijnej – to wymowny symbol i znak jedności i wspólnoty. Bardzo proszę, aby po opłatki podchodzili dorośli. Ofiary z racji opłatków są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
    Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia i Msza św.
    Dzisiejsza – II Niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Solidarności z Kościołem na Wschodzie.
  2. Jutro / poniedziałek. – 8. XII. / UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P. Porządek Mszy św. Prymaria o godz. 7,00 ; Suma o godz. 10,00 ; po południu o godz. 17,00 Nieszpory o Niepokalanym Poczęciu N.M.P. i Msza św. Jutrzejsza Uroczystość jest Świętem patronalnym młodzieży oazowej z Ruchu „Światło – Życie.” Będziemy modlić się w ich intencji…
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św.
  4. W sobotę /13.XII./ wsp. św. Łucji, dz. m. W 33. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie, modlić się będziemy o pokój i poszanowanie godności człowieka, o wierność ideałom „Solidarności” i szczególną opiekę Matki Bożej – Królowej Polski nad Ojczyzną.
  5. Zapraszamy serdecznie na „Roraty” od wtorku do soboty o godz. 6,00 rano.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
  7. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 551 – 560
  • Dzieci klas drugich – przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św.- wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę św. jutro /8.XII./ o godz. 17,00 – będzie uroczyste poświęcenie i nałożenie medalików.
  • Od wtorku / 9. XII. / Parafialny Zespół CARITAS będzie rozprowadzał świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tak jak w ubiegłych latach będzie można nabyć świece, które zapalimy w czasie Wigilii – będą one znakiem serca, którym chcemy dzielić się z potrzebującymi. Koszt świecy : 5 zł. Będzie można nabyć również kalendarze. W tym tygodniu: codziennie rano przed i po „Roratach”, a we środę również wieczorem.
  • Nasza młodzież z K.S.M. organizuje „Szlachetną Paczkę” – świąteczne prezenty dla dzieci…Z drzewka zabieramy serduszko, na którym jest napisane: numerek oraz wiek dziecka. Po zrobieniu prezentu to serduszko przyklejamy do paczki i odnosimy, a młodzież nasza zajmie się roznoszeniem do konkretnych osób.
  • Parafialna spowiedź adwentowa będzie w przyszły poniedziałek / 15. XII. / ; naszych chorych będziemy odwiedzać z adwentową posługą sakramentalną również w przyszły poniedziałek / 15. XII. /. Bardzo proszę zgłaszać chorych w ciągu tygodnia. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Pani Zofii Partyka, będzie odprawiona jutro o godz. 10,00.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 461 – do końca Pikuł, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,00.
  • Msza św. za śp. + Helenę Cisek, od Sąsiadów, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,00. Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 431 – 440, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Ostrobramskiej, Pani Zofii Wieśniak, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Pani Władysławy Sitarz, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 14. XII. / o godz. 11,00 z racji święta patronalnego.

Ogłoszenie

Parafialny Zespół CARITAS działający przy parafii Narodzenia NMP w Jeżowem informuje, że od grudnia 2014 roku do stycznia 2015 roku uczestniczy w programie żywnościowym FEAD. Przystąpienie do tego podprogramu daje możliwość uczestnictwa w programie dostarczania żywności w latach 2015 – 2020.

W związku z powyższym osoby, które chciałyby otrzymywać darmową żywność proszone są o pobranie stosownych wniosków oraz zaopiniowanie ich w Opiece Społecznej w Urzędzie Gminy w Jeżowem.

Kryterium dochodowe upoważniające do korzystania z programu (na podstawie: ustawy o pomocy społecznej) to:

• 813 zł dla osoby samotnie gospodarującej,
  • 684 zł dla osoby w rodzinie.

Dochód nie może przekroczyć powyższych kwot.

Stosowne formularze do wypełnienia będzie można pobrać 10 grudnia (środa) w godz. 17.00 – 18.00 w kawiarence świętego Antoniego przy kościele parafialnym.

Informujemy również, że obszar działania Zespołów Caritas obejmuje tylko terytorium konkretnej parafii. W związku z tym stosowne wnioski składają w Parafialnym Zespole Caritas Narodzenia NMP w Jeżowem tylko jej parafianie.