XXIX Niedziela Zwykła - Niedziela Misyjna - 19 października 2014 r. PDF Drukuj Email
sobota, 18 października 2014 20:15

NIEDZIELA XXIX zw. w Roku
19 października 2014 r.

> Niedziela Misyjna <

1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna 88. Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym obchodzony w tym roku pod hasłem: „Z Ewangelią do narodów”.
    Modlimy się za misje i wspieramy materialnie Papieskie Dzieła Misyjne.
    Po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.
  2. Jutro / 20. X. / wsp. Św. Jana Kantego, kapłana, Patrona nauczycieli i studentów.
  3. We środę / 22. X. / w diecezji sandomierskiej przypada liturgiczne Święto: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.
    W związku z tym, wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża przenosi się w diecezji sandomierskiej na sobotę / 25. X. /.
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę będzie połączona z Różańcem Św.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż młodzieży i dzieci będzie w przyszłą niedzielę / 26. X. / po Mszy św. o godz. 9,00.
  6. Za tydzień / 26. X. – ostatnia niedziela października / Uroczystość - Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Podczas Sumy będzie chrzest dzieci. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po wieczorowym nabożeństwie.
  7. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 441 – 450.
  • Od dzisiejszej niedzieli można składać do skarbony karteczki wypominkowe z wypisanymi imionami naszych zmarłych. W oktawie będą codziennie odprawiane Msze św. za poleconych w Wypominkach a przez cały listopad Różaniec św. Bardzo proszę, aby przy porządkowaniu cmentarza segregować śmieci i inne odpady…
  • Akcję Katolicką zapraszam na spotkanie dzisiaj / 19. X. / o godz. 15,00.
  • Parafialny Zespół „CARITAS” zapraszam na spotkanie we środę wieczorem po nabożeństwie różańcowym na plebanię.
  • Wczoraj w Zespole Szkół w Jeżowem odbyły się zawody sportowe dla lektorów z naszego dekanatu. Rozgrywki wygrali nasi lektorzy. Gratulujemy naszym chłopcom i dziękujemy wszystkim, którzy okazali życzliwość i pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.
  • Msza św. za śp. + Joannę Kołodziej, od Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Władysławę Kopacz, od Sąsiadów córki Marii, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Joannę Kołodziej, od nauczycieli i pracowników Liceum i Technikum w Jeżowem, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Joannę Kołodziej, od pracowników Zakładu Zespołów Napędowych w Stalowej Woli, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Joannę Kołodziej, od kolegów i koleżanek braci Tomasza i Bartłomieja z firmy „Dach-Styl”, będzie odprawiona w niedzielę o godz. 9,00.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 431 – 440, będzie odprawiona w terminie późniejszym / będzie jeszcze ogłoszenie /.