XXIII Niedziela Zwykła - 7 września 2014 r. PDF Drukuj Email
sobota, 06 września 2014 21:09

NIEDZIELA XXIII zw. w Roku
7 września 2014 r.

1. Dzisiaj po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  2. Jutro / poniedziałek – 8. IX / w naszej wspólnocie parafialnej główna Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny w tajemnicy Jej Narodzenia – Matki Bożej Siewnej. Porządek Mszy św. niedzielny: godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o 11,00 ; / główny Celebrans – Ks. Prałat Tadeusz Wójcicki z Kamienia /. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 11,00, która jest centralną Uroczystością odpustową z procesją eucharystyczną i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
    Bardzo prosimy dziewczęta do niesienia obrazów i feretronów.
    Poświęcenie ziarna siewnego będzie po każdej Mszy św.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  4. W piątek / 12. IX. / w kalendarzu liturgicznym Najświętszego Imienia Maryi – 12. IX 1683 r. – zwycięstwo pod Wiedniem - Król Jan III Sobieski – czciciel Matki Bożej.
  5. W przyszłą niedzielę – 14. IX - przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św.
  6. Zmiana taj. różańcowych dla Róż kobiet, będzie w przyszłą Niedzielę po Sumie.
  7. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 381 – 390.
  • Kandydaci na ministrantów będą mieć zbiórkę w najbliższy piątek / 12. IX. / o godz. 16,00 w salce ministranckiej. Zapraszamy !
  • Spotkanie pielgrzymów z grupy św. Urszuli odbędzie się w przyszłą niedzielę - 14 września , w Rudniku n/Sanem. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 14,30 w kościele parafialnym, a następnie dalsza część spotkania. Zapraszamy na to spotkanie także tych, którzy duchowo – poprzez modlitwę towarzyszyli Pielgrzymom na Jasną Górę.
  • W dniach od 19 do 21 września br. w Sandomierzu organizowane są XVII Diecezjalne Dni Młodych. Zainteresowanych uczestnictwem w tych dniach prosimy o zgłaszanie się do Ks. Mieczysława. Zapisy trwają do soboty – 15 września br. Z parafii organizowany jest autokar na wyjazd do Sandomierza.
  • W tym roku szkolnym przewidziane jest udzielenie Sakramentu Bierzmowania uczniom klas drugich i trzecich naszego Gimnazjum. W ramach przygotowania do bierzmowania młodzież powinna angażować się we wspólnoty duszpasterskie.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Siewnej, Pani Marii Kopacz, będzie odprawiona jutro o godz. 11,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Narodzenia N.M.P. Pani Zofii Głuszak, będzie odprawiona jutro o godz. 11,00. / koncelebra /
  • Msza św. za śp. + Ks. Ryszarda Ozgę, od naszych Parafian, uczestników pogrzebu w Pstrągowej, będzie odprawiona jutro o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Barbarę Lib z domu Sołtys, od Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Franciszkę Cisek, od Sąsiadów, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. za śp. + Jana Siudak, od Sąsiadów, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie. / koncelebra /
  • Msza św. za śp. + Pawła Piskora, od Kolegów Strażaków, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Pawła Piskora, od Sąsiadów, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. za zmarłych z Róży Wniebowzięcia N.M.P. Pani Marii Zaguła, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00.