VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 1 czerwca 2014 r. PDF Drukuj Email
sobota, 31 maja 2014 20:40

NIEDZIELA VII WIELKANOCNA

LITURGICZNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1 czerwca 2014 r.

1. 1. Dzisiaj w liturgiczną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego , przeniesioną z czwartku, dziękujemy Panu Bogu za dar zbawienia ; odkupienia i ukazanie nam nieba. Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
    Po południu o godz. 17,00 rozpoczniemy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, później Msza św. Jak było zapowiadane, dzisiejsza niedziela jest VII Dniem Dziękczynienia przeżywanym pod hasłem: „Dziękujemy za Św. Jana Pawła II”. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
    Dzisiaj w Dniu Dziecka otaczamy szczególną modlitwą wszystkie dzieci. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym.
  3. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota czerwca.
  4. Godzina św. we czwartek od 17,00 do 18,00 – na zakończenie nabożeństwo czerwcowe i Msza św.
  5. W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18,00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św.
  6. W sobotę / 7. VI. / Nabożeństwo po wieczorowej Mszy św..
  7. W przyszłą Niedzielę / 8.VI. / UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - Zielone Świątki, kończy się czas WIELKANOCNY.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet będzie w przyszłą Niedzielę po Sumie . 9. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 221 – 230.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół W.S.D. zapraszamy na spotkanie we czwartek po wieczorowej Mszy św.
  • Pielgrzymka do Leżajska wyruszy z kościoła paraf. w przyszłą Niedzielę / 8.VI. / o godz. 3,00 nad ranem – powrót w tym samym dniu.
  • Młodzież nasza z Ruchu „Światło-Życie” informuje, że do 4 czerwca, tj. do najbliższej środy zbierane są karty na rekolekcje wakacyjne wraz z zaliczką 150 zł. Karty można składać u Ks. dr Sylwestra lub animatorów. Jeżeli są jeszcze chętne osoby na rekolekcje oazowe, należy się zgłaszać do animatorów.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 151 – 160, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Michała Blajerskiego, od Sąsiadów, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży Św. Jadwigi, Królowej, Pani Janiny Sitarz, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 8. VI. / o 11,00.
  • Zamówione zostały cztery Msze św. za śp. + Anielę Spieczny, od Sąsiadów, które będą odprawione w terminie późniejszym.

BÓG ZAPŁAĆ !
Nasza młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu zabaw dla dzieci z racji Parafialnego Dnia Dziecka w którym uczestniczyło ponad 200 osób. Bóg zapłać składamy za przygotowanie ogrodu, szczególnie Panu Kościelnemu i Lektorom za wykoszenie trawy. Dziękujemy Pani Dyrektor naszego Gimnazjum za wypożyczenie sprzętu, składamy serdeczne podziękowanie naszym Strażakom za wszelką pomoc. Bóg zapłać naszej młodzieży z Ruchu „Światło-Życie”. Wszystkim za życzliwość, Rodzicom za chętne włączenie się w Parafialny Dzień Dziecka.