VI Niedziela Wielkanocna - 25 maja 2014 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 25 maja 2014 07:57

NIEDZIELA VI WIELKANOCNA
25 maja 2014 r.

1. Po Mszy św. o godz. 9,00 dzisiaj będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci.
    Po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo Majowe i Msza św.
  2. Jutro modlić się będziemy w intencji naszych Matek / 26. V. /
  3. W tym tygodniu: poniedziałek - wtorek – środa, to DNI KRZYŻOWE.
    Modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo w ludzkiej pracy.
    Jak co roku po rannej Mszy św. będą procesje błagalne wokół kościoła.
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę włączona do Naboż. Majowego.
  5. We czwartek / 29. V. / przypada 40 dzień po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, czyli Wniebowstąpienie, które Episkopat Polski przeniósł na VII Niedzielę Wielkanocną. Zatem we czwartek nie ma święta ; a porządek Mszy św. jest następujący: rano o godz. 6,30, następnie Msza św. o godz. 9,00 ; po południu o 18,00 Msza św. i Nabożeństwo Majowe.
  6. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. rozpoczniemy w piątek - 30. V. po wieczorowej Mszy św.
  7. W sobotę / 31. V. / przypada liturgiczne Święto Nawiedzenia N.M.P. Zakończenie Nabożeństw Majowych.
  8. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w przyszłą niedzielę / 1. VI. / - przeniesiona z czwartku.
    Niedziela Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w tym roku, jest równocześnie , który będziemy przeżywać pod Hasłem: „Dziękujemy za Świętego Jana Pawła II.” Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
  10. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 211 – 220.
  • Dnia 28 maja 1994 roku w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu nasz Rodak Ks. Kazimierz Sagan przyjął święcenia kapłańskie.
    W najbliższą środę / 28. V. 2014 r. / przypada więc okrągła – 20 Rocznica Święceń Kapłańskich Ks. Kazimierza. Z tej racji w przyszłą niedzielę / 1. VI. / nasz Rodak odprawi Sumę.
    Modlimy się w Jego intencji dziękując Panu Jezusowi za Dar Kapłaństwa.
  • Nasza młodzież z K.S.M. zaprasza wszystkie dzieci na Parafialny Dzień Dziecka, który odbędzie się w sobotę / 31. V. / w godzinach: 10,00 – 15,00 w ogrodzie przy plebanii. Przewidziane są różne atrakcje i wiele zabaw. Gdyby padał deszcz imprezę przełożymy na później…
  • Msze św. w Dni Krzyżowe codziennie rano o urodzaje i uchronienie od nieszczęść – od Parafian.
  • Msza św. za śp. + Katarzynę Bielecką, z Róży M.B. Pocieszenia, Pani Marii Szewc, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00.
  • Msza św. za zmarłe Siostry różańcowe z Róży N.M.P. Róży Mistycznej, Pani Marii Woś, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Różańcowej, Pani Zofii Mścisz, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 7,00.