Niedziela Miłosierdzia Bożego - 27 kwietnia 2014 r. PDF Drukuj Email

NIEDZIELA II WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
27 kwietnia 2014 r.

W Rzymie: kanonizacja Bł. Jana Pawła II i Bł. Jana XXIII

1. Łącząc się duchowo z naszymi Rodakami obecnymi na uroczystościach kanonizacyjnych, dziękujemy Bogu i Matce Najśw. za dar Św. Jana Pawła II i Św. Jana XXIII. Po południu o godz. 17,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza św. i adoracja dziękczynna Najśw. Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9,00 będzie ustanowienie i przyjęcie nowych lektorów i ministrantów. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż młodzieży i dzieci dzisiaj po Mszy św. o godz. 9,00.
  2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy 70. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia”.
  3. Jutro, przeniesiona ze środy, liturgiczna Uroczystość Św. Wojciecha b. m. Głównego Patrona Polski.
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00.
  5. We czwartek / 1. V. / rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach ku czci Najśw. Maryi Panny.
  6. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota maja.
  7. Godzina Św. we czwartek od 17,00 do 18,00 ; nabożeństwo majowe i Msza św.
  8. W piątek o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18,00 ; nabożeństwo majowe i Msza św.
  9. W sobotę / 3. V. / przypada Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. następujący: Prymaria o godz. 7,00, Suma o godz. 10,00 i procesja pod Pomnik Poległych ; po południu o godz. 17,00 nabożeństwo majowe i Msza św.
  10. Z racji wsp. Patrona strażaków, Św. Floriana, w przyszłą niedzielę / 4. V. / modlić się będziemy w intencji Braci Strażaków. 11. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn, będzie w przyszłą niedzielę po Sumie.
  11. Troskę o kościół / w piątek przed południem powierzam Rodzinom z domów nr: 181 – 190./li>
  • Spotkanie i próba dla dzieci klas drugich - wraz z Rodzicami - przygotowujące do Uroczystości I Komunii św. będzie we wtorek / 29.IV. / o godz. 16,00 przy kościele.
  • Parafialny Zespół CARITAS zapraszam na spotkanie we środę / 30. IV. / po wieczorowej Mszy św. na plebanię.
  • Wspólnoty: Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Przyjaciół W.S.D. w Sandomierzu zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę / 4. V. / o godz. 15,00 na plebanię.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Szkaplerznej, Pani Marii Dul, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. za śp. + Katarzynę Bielecką, od Sąsiadów, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 4. V. / o godz. 7,00.
  • Msza św. w intencji Braci różańcowych z Róży Św. Floriana, Pana Edwarda Ciska, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 4. V. / o godz. 11,00.