VIII Niedziela Zwykła - 2 marca 2014 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 02 marca 2014 09:08

NIEDZIELA VIII zw. w Roku
2 marca 2014 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Kochająca matka zawsze trzeźwa”. W poszczególnych dniach modlić się będziemy wynagradzając Panu Bogu za grzechy pijaństwa.
    Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż mężczyzn.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  2. We wtorek / 4. III. / przypada liturgiczne Święto Św. Kazimierza, królewicza.
    Modlić się będziemy w intencji Solenizantów pamiętając o naszych Rodakach: Ks. Dziekanie Kazimierzu Partyce i Ks. Kazimierzu Saganie z Kunowa.
  3. W tym tygodniu przypada ŚRODA POPIELCOWA / 5. III. / - rozpoczniemy WIELKI POST.
    We Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6,30 i 17,30 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 9,00.
    Podczas Mszy św. będzie zbierana taca na „Caritas”.
    Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o godz. 17,00.
    Starajmy się przeżyć Wielki Post godnie, pobożnie, gorliwiej praktykując: modlitwę, post i jałmużnę.
    We Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  4. W I Czwartek marca / 6. III. / od 16,00 do 17,00 Godzina Święta, o 17,00 Msza św.
  5. W I Piątek marca / 7. III. / o godz. 15,00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 17,00.
    O godz. 17,00 Droga Krzyżowa dla starszych i Msza św.
    Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18,30.
    natomiast dzieci będą mieć Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 9,00.
  6. Sobota / 8. III. / będzie szczególnym dniem modlitwy w intencji kobiet.
  7. Za tydzień / 9.III. / - I Niedziela Wielkiego Postu.
    Po południu o godz. 16,30 GORZKIE ŻALE z rozważaniem pasyjnym.
    Po Gorzkich Żalach Msza św. wieczorowa. Zapraszamy !!!
  8. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 91 – 100. / po Drodze Krzyżowej dla dzieci /
  • Msza św. za śp. + Stanisława Wiewiórskiego, z Róży Bł. Czesława, Pana Franciszka Surdyki, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. za śp. + Emilię Rychlak, od Sąsiadów, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msze św. zamówione przez Rodziny z domów nr: 71 – 90 będą ogłoszone i odprawione w kwietniu.