III Niedziela Adwentu - 15 grudnia 2013 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 15 grudnia 2013 09:10

NIEDZIELA III ADWENTU
15 grudnia 2013 r.

1. Dzisiaj po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św. Przy bocznych ołtarzach wystawione są jeszcze poświęcone opłatki.
  2. Jutro / poniedziałek - 16. XII. / jest dniem Spowiedzi adwentowej w naszej parafii. W związku ze spowiedzią, jutro „Roraty” będą wieczorem o godz. 17,00; rano Msza św. o godz. 8,00. Przed południem spowiedź od 9,00 do 12,00; po południu od 13,30 do 16,30. Dzień jutrzejszy jest dniem modlitwy dziękczynnej za wyniesienie do chwały ołtarzy bł. Jana Pawła II i modlitwy w int. Ojczyzny. Po wieczorowej Mszy św. / „Roratach” / jak co miesiąc adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21,00.
  3. Od wtorku / 17. XII / rozpoczynamy dni tzw. Wielkich Antyfon – czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.
  4. Zapraszamy na „Roraty” jutro o godz. 17,00, a od wtorku do soboty o godz. 6.00.
  5. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00. Zapraszamy !
  6. Bardzo proszę zgłaszać dzieci do Chrztu św. codziennie po wieczorowej Mszy św. Chrzest dzieci będzie w Święto Św. Szczepana podczas Mszy św. o godz. 11,00. Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych będzie w najbliższą sobotę / 21. XII / po wieczorowej Mszy św.
  7. Podziękowanie za udział w wizytacji ks. bpa: wszystkie spotkania były na najwyższym poziomie. Serdecznie dziękuję za gościnność, za okazaną wyrozumiałość i życzliwość i za wszelkie dobro z waszej strony. Ks. bp był urzeczony naszą postawą, wręcz zachwycony naszą Parafią.
  8. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 621 – 640. / przed Świętami /
  • Nasza młodzież oazowa wraz z Ks. dr. Sylwestrem zaprasza na „Wieczór uwielbienia” dzisiaj / 15. XII. / po wieczorowej Mszy św.
  • Parafialny Zespół CARITAS będzie rozprowadzał jeszcze świece i kalendarze jutro / poniedziałek-16. XII. / w dzień Spowiedzi św. przed południem w godz. 9,00 – 12,00 i po południu od 13,30 do 16,30.
  • W poniedziałek / 16. XII /, w dzień Spowiedzi św. przed kościołem nasza młodzież z K.S.M-u będzie proponowała ozdoby choinkowe i inne dekoracje na Boże Narodzenie.
  • Nasza młodzież z K.S.M. prosi, aby tzw. „szlachetne paczki” złożyć do 20. XII.
  • Chorych odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną w przyszły poniedziałek / 23. XII. / : Zanawsie i Jeżowe-Centrum od godz. 9,00 ; natomiast Podgórze od godz. 14,00. Prosimy zgłaszać chorych od dzisiaj do soboty włącznie.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Bożej Saletyńskiej, Pani Marii Hawryło, będzie odprawiona jutro o godz. 8,00.
  • Msza św. za śp. + Franciszkę Olejarczyk, od Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół w Jeżowem, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00.
  • Msza św. w intencji Ks. Dariusza, w dniu Jego imienin, od Akcji katolickiej i Stowarzyszenia Przyjaciół W.S.D. w Sandomierzu, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży Niepokalanego Pocz. N.M.P. – Pani Zofii Partyka, będzie odprawiona w piątek o godz. 17,00.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 561 – 570 i za zmarłych z tych Rodzin, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00.