II Niedziela Adwentu - 8 grudnia 2013 r. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP PDF Drukuj Email
niedziela, 08 grudnia 2013 09:12

NIEDZIELA II ADWENTU
8 grudnia 2013 r.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N. M. P.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia opłatków wigilijnych. Pobłogosławionym opłatkiem, wziętym od ołtarza, będziemy łamać się w czasie Wieczerzy Wigilijnej – to wymowny symbol i znak jedności i wspólnoty. Bardzo proszę, aby po opłatki podchodzili dorośli. Podczas Mszy św. o godz. 9,00 dzieci klas drugich otrzymają medaliki. Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia i Msza św. Dzisiejsza – II Niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Solidarności z Kościołem na Wschodzie.
  2. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św.
  3. W piątek /13.XII./ wsp. św. Łucji, dz. m. W 32. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie, modlić się będziemy o pokój i poszanowanie godności człowieka, o wierność ideałom „Solidarności” i szczególną opiekę Matki Bożej – Królowej Polski nad Ojczyzną.
  4. Zapraszamy serdecznie na „Roraty” od jutra do soboty o godz. 6,00 rano.
  5. W najbliższy piątek i sobotę czeka naszą Parafię Wizytacja Kanoniczna Ks. Biskupa, która jest urzędowym aktem ze strony władz kościelnych raz na pięć lat przeprowadzanym. Zapraszam do licznego uczestnictwa w nabożeństwach i spotkaniach wizytacyjnych. Wizytację będzie przeprowadzał Ks. Biskup Edward Frankowski.
  6. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 611 – 620 we czwartek …
  • Od jutra / 9. XII. / Parafialny Zespół CARITAS będzie rozprowadzał świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tak jak w ubiegłych latach będzie można nabyć świece, które zapalimy w czasie Wigilii – będą one znakiem serca, którym chcemy dzielić się z potrzebującymi. Koszt świecy : 5 zł. Będzie można nabyć również kalendarze. W tym tygodniu: codziennie rano przed i po „Roratach”, a we środę również wieczorem.
  • Przypominamy o zbiórce tzw. „elektrośmieci”. Przywozimy zużyte przedmioty elektroniczne i elektryczne jutro tj. 9. XII. w godz. 7,00 – 11,00 na mały parking obok kościoła.
  • Nasza młodzież wraz z Ks. dr. Sylwestrem zaprasza na „Wieczór uwielbienia” w przyszłą niedzielę / 15. XII. / po wieczorowej Mszy św.
  • Nasza młodzież z K.S.M. organizuje „Szlachetną Paczkę” – świąteczne prezenty dla dzieci…Z drzewka zabieramy serduszko, na którym jest napisane: numerek oraz wiek dziecka. Po zrobieniu prezentu to serduszko przyklejamy do paczki i odnosimy, a młodzież nasza zajmie się roznoszeniem do konkretnych osób.
  • Msza św. za śp. + Jacka Żak, od naszych Chórzystów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,00.
  • Msza św. za śp. + Marię Bizior, od kolegów z pracy Syna Tadeusza, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży Niep. Pocz. N.M.P. – Pani Władysławy Sitarz, będzie odprawiona we środę o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Zofię Piędel, od Sąsiadów, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,00.