XXXII Niedziela Zwykła - 10 listopada 2013 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 10 listopada 2013 09:14

NIEDZIELA XXXII zw. w Roku
10 listopada 2013 r.

1. Dzisiejsza Niedziela / II listopada / jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. „Sprawiedliwość dla Nigerii” - to hasło tegorocznego - V Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet. Po południu o godz. 17,00 Nieszpory i Msza św.
  2. Jutro /11. XI. / za wstawiennictwem św. Marcina modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny w 95 Rocznicę Odzyskania Niepodległości Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. rano o godz. 6,30. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10,00 ; następnie udamy się pod Pomnik Poległych, aby modlić się za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Po południu Msza św. o godz. 17,00 i dziesiątek Różańca św. za zmarłych poleconych w Wypominkach.
  3. Od jutra / poniedziałek – 11. XI. / modlić się będziemy za zmarłych poleconych w Wypominkach listopadowych po wieczorowej Mszy św.
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 17,00 i Msza św.
  5. W sobotę / 16. XI / przypada wsp. Najśw. Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia ; dzień szczególnej modlitwy dziękczynnej za wyniesienie do chwały ołtarzy bł. Jana Pawła II. Po wieczorowej Mszy św. będzie czuwanie modlitewne przed Najśw. Sakramentem do Apelu Jasnogórskiego – do g. 21,00.
  6. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 571 – 580.
  • Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem zaprasza na okolicznościowy program patriotyczny, dzisiaj o godz. 11,30 w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem.
  • Za tydzień, w niedzielę – 17. XI. – będziemy gościć w naszej Parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu w związku z Dniem Modlitwy o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
  • Nasza młodzież z Ruchu „Światło-Życie” zaprasza wszystkie dzieci na zabawę andrzejkową, która odbędzie się w przyszłą niedzielę – 17 listopada – o godz. 14,00 w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem.
  • Zrodziła się myśl, aby na tzw. Górze Kościelnej wybudować małą kapliczkę, która by przypominała istniejący tam prawdopodobnie pierwszy kościół. Do zrealizowania tego projektu potrzebne są środki materialne. Część drzewa ofiarowała Wspólnota Serwitutowa, część pozyskano z lasu parafialnego. Niemniej są jeszcze potrzeby. Dlatego w przyszłą niedzielę / 17. XI. / inicjatorzy tego projektu będą stali z puszkami na dobrowolne ofiary na ten cel.
  • Rodzina Radia MARYJA z naszej Parafii wybiera się na pielgrzymkę do Torunia i Kalisza na obchody 22 Rocznicy powstania RADIA MARYJA na 30 listopada br. Zapisy u Pani Marii Szewc. Bliższe informacje będą podane 24 listopada br.
  • Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy jeżdżą rowerami, aby zachować bezpieczeństwo na drodze… /li>
  • Msza św. za zmarłych z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Pani Zofii Zaguła, będzie odprawiona jutro o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Zofię Piędel, od Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Stanisława Głuszaka, od Sąsiadów z Podgórza, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Miłosierdzia, Pani Heleny Dyś, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00. / dzień patronalny Róży /
  • Msza św. za śp. + Damiana Stój, od Kolegów, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 17. XI. / o godz. 9,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Ostrobramskiej, Pani Zofii Wieśniak, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 17. XI. / o godz. 11,00. / z okazji dnia patronalnego Róży /
  • Dzień odprawienia Mszy św. za zmarłych z Rodzin z domów nr: 561 – 570, będzie podany w przyszłe niedziele.