XXX Niedziela Zwykła - 27 października 2013 r. PDF Drukuj Email

NIEDZIELA XXX zw. w Roku
27 października 2013 r.

Uroczystość : ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA

1. Dziękujemy Panu Bogu za dar świątyni i modlimy się dzisiaj za fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła. Po południu o godz. 17,00 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Misjonarza ze Zgromadzenia Księży Kombonianów – O. Teotim z Krakowa.
  2. Jutro / poniedz. – 28. X. / przypada liturgiczne święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlić się będziemy w intencji Solenizantów, a wśród nich naszych Księży Rodaków: Ks. Tadeusza Kopacza i Ks. Tadeusza Ziętkowskiego.
    Jak było zapowiedziane w ubiegłą Niedzielę, jutro w naszej parafii Spowiedź św. od godz. 14,00 do 16,30. Będą Księża z sąsiednich parafii.
  3. We czwartek / 31. X. / uroczyste zakończenie Nabożeństw Październikowych – odśpiewamy dziękczynne MAGNIFICAT.
  4. W piątek / 1. XI / Uroczystość Wszystkich Świętych … Przed południem porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 7,00 ; 9,00 ; 11,00. Z racji drugorzędnego Odpustu po Sumie odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”. Po południu w kościele o godz. 14,00 Nieszpory, następnie udamy się na cmentarz i tam o 14,30 będzie Msza św. koncelebrowana. Po Mszy św. procesja z pięcioma stacjami w obrębie cmentarza. Zapraszamy !!! W tym tygodniu, w piątek - 1 listopada, nie obowiązuje post.
  5. W sobotę / 2. XI / WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Msza św. rano o godz. 6,30 z procesją żałobną z pięcioma stacjami w kościele. Po południu o godz. 16,30 Różaniec za zmarłych poleconych w Wypominkach i o godz. 17,00 Msza św. za poleconych w Wypominkach.
  6. W tym tygodniu przypada : I Piątek i I Sobota listopada.
  7. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. będzie po Mszy św. wieczorowej.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn będzie w przyszłą niedzielę / 3. XI / po Sumie.
  9. Troskę o kościół – w sobotę - powierzam rodzinom z domów nr: 551 - 560.
  • Nasza młodzież z ruchu TUCUM rozprowadza dzisiaj kalendarze misyjne i bajki afrykańskie dla dzieci, jako pomoc Misjom Św. i Misjonarzom na całym świecie.
  • W piątek / 1. XI. / gościć będziemy Kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu – będą, jak co roku, kwestować na terenie cmentarza na rzecz swojej uczelni.
  • Zwracamy się z prośbą o kulturę przy ostatnich porządkach na cmentarzu. Cmentarz jest drugim miejscem świętym po kościele. Uszanujmy miejsce doczesnego spoczynku ciał naszych bliskich…Do środy włącznie codziennie będą podstawiane przyczepy na liście i odpady.
  • Msza św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu, z Róży M.B. Fatimskiej, Pani Leokadii Chmura, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Marię Bizior, od Kolegów z pracy Syna Tadeusza, będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Jolantę Kaleta, z Róży M.B. Siewnej, Pani Marii Kopacz, będzie odprawiona we środę o godz. 17,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Uzdrowienia Chorych, Pani Franciszki Cisek, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00.
  • Msza św. za zmarłymi z Róży Świętej Rodziny, Pani Marii Głuszak, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00. / koncelebra /
  • Msza św. za śp. + Walerię Bielecką, z Róży Wniebowzięcia N.M.P. – Pani Marii Zaguła, będzie odprawiona w piątek / 1. XI. / o godz. 9,00.
  • Msza św. za śp. + Franciszkę Olejarczyk, od Pana Prezesa i Pracowników G.S. w Jeżowem, będzie odprawiona w sobotę 0 godz. 6,30.
  • Msza św. za zmarłych Członków Stowarzyszenia Przyjaciół W.S.D. w Sandomierzu i Akcji Katolickiej, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 3. XI. / o godz. 9,00.
  • Dzień odprawienia Mszy św. za śp. + Katarzynę Sawicką, od Sąsiadów z domów nr: 541 – 550, będzie ogłoszony później.