XXVIII Niedziela Zwykła - 13 października 2013 r. PDF Drukuj Email
sobota, 12 października 2013 20:51

NIEDZIELA XXVIII zw. w Roku
13 października 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest kolejnym - XIII DNIEM PAPIESKIM. Puszka na fundację „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”.
    Po sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet; po południu o 17:00 nabożeństwo różańcowe i Msza św.
  2. Jutro / poniedz. – 14. X. / Dzień Komisji Edukacji Narodowej.
    Modlić się będziemy w intencji nauczycieli i wychowawców.
  3. W tym tygodniu przypadają: we wtorek wsp. św. Teresy z Avila, we środę św. Jadwigi Śląskiej, w piątek / 18. X. / liturgiczne święto Św. Łukasza Ewg., w sobotę / 19. X. / bł. Jerzego Popiełuszki.
  4. We środę /16.X./ przypada 35 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego Rodaka bł. Jana Pawła II. po wieczorowej Mszy św. i Różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. Serdecznie zapraszamy!
  5. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę połączona z Różańcem św.
  6. W piątek /18.X./ modlić się będziemy w int. pracowników służby zdrowia w dniu patronalnego ich święta.
  7. Najbliższa Niedziela / 20. X / będzie Niedzielą Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny w Kościele św.– Modlitwą i materialnie wspieramy Misje św.
  8. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 531 – 540./li>
  • Zachęcamy i zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się w zorganizowane wspólnoty duszpasterskie: Ruchu Światło–Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  • Akcję Katolicką zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę / 20. X. / o godz. 15,00.
  • Zbliża się miesiąc listopad, szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych.
    Przypominamy o uporządkowaniu naszego cmentarza.
    Na stoliku będą wyłożone karteczki wspominkowe i jak co roku, za poleconych w wypominkach w Oktawie będą odprawiane Msze św., a przez cały listopad Różaniec św. Od przyszłej niedzieli / 20. X. / będzie można składać do puszki karteczki z wypisanymi imionami zmarłych.
  • Msza św. za śp. + Stanisława Głuszaka, od Sąsiadów z Podgórza, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Stanisława Kopacza, z Róży Św. Józefa – Pana Józefa Drzymały, będzie odprawiona we środę wieczorem o godz. 17,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży Św. Stanisława Kostki – Pana Edwarda Piskora, będzie odprawiona we czwartek o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Stanisława Głuszaka, od Współpracowników Firmy „KOREM”, będzie odprawiona w sobotę o godz. 17,00.
  • Msza św. za śp. + Zofię Piędel, od Sąsiadów, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 20. X. / o godz. 17,00.