XXIV Niedziela Zwykła - 15 września 2013 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 15 września 2013 08:09

NIEDZIELA XXIV zw. w Roku
15 września 2013 r.

1. Wzywamy dzisiaj wstawiennictwa Matki Bożej Bolesnej. Rozpoczynamy III Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowujmy do wartości. Aby życie budowali na Skale”.
    Modlimy się o owoce wysiłków i trudów wychowawczych. Dzisiejsza, III Niedziela września jest w naszej Ojczyźnie 47. Dniem Środków Społecznego Przekazu, który przebiega pod hasłem : „Portale społecznościowe: bramy prawdy i wiary; nowe przestrzenie dla ewangelizacji”.
    Dzisiaj po Sumie, będzie zmiana tajemnic różańcowych dla Róż kobiet.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  2. Jutro / poniedz. – 16. IX. / po wieczorowej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i czuwanie modlitewne do Apelu Jasnogórskiego. Modlić się będziemy, dziękując Panu Bogu, za wyniesienie do chwały ołtarzy bł. Jana Pawła II, w intencjach zapowiedzianej kanonizacji naszego Rodaka i w intencji Ojczyzny.
  3. We środę / 18.IX. / przypada liturgiczne Święto św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży i dzieci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież i dzieci.
    Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 18,00 i Msza św.
  4. We czwartek / 19. IX / przypada wsp. Najśw. Maryi Panny z La Salette i św. Januarego.
  5. W sobotę / 21. IX / przypada liturgiczne Święto Św. Mateusza, Ap. i Ewg.
  6. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 461 – do końca Pikuł.
  • Spotkanie Akcji Katolickiej zapowiedziane na dzisiaj przekładamy na październik.
  • Pielgrzymi z Grupy Św. Urszuli spotykają się dzisiaj w Jacie o godz. 15,00.
  • Nasza młodzież udająca się na XVI Diecezjalne Spotkanie Młodych do Niska, gromadzi się na parkingu przy kościele w piątek o godz. 15,30.
  • Msza św. za śp. + Emilię Drzymała, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Krzysztofa Tomczyka, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Braci różańcowych z Róży Św. Stanisława Kostki, Pana Edwarda Piskora, będzie odprawiona we środę o godz. 18,00. – dzień patronalny
  • Msza św. z Róży M.B. z Lourdes – Pani Marianny Roman, za śp. + Emilię Drzymała, będzie odprawiona, za tydzień w niedzielę / 22. IX. / o godz. 7,00.
  • Msza św. za śp. + Damiana Stój, od Wychowawczyni, Koleżanek i Kolegów z L.O. będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 22. IX. / o godz. 9,00.