XVII Niedziela Zwykła - 28 lipca 2013 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 28 lipca 2013 10:05

NIEDZIELA XVII zw. w Roku
28 lipca 2013 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia i Msza św.
  2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: jutro św. Marty, we środę św. Ignacego z Loyoli, we czwartek / 1. VIII. / św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
  4. We czwartek /1. VIII. / rozpoczynamy sierpień. Dzień ten zawsze będzie nam przypominać o naszych Rodakach, którzy złożyli ofiarę życia w obronie Ojczyzny w 1920 roku, podczas Powstania Warszawskiego w 1944 r. czy w 1980 roku.
    Miesiąc sierpień – to czas szczególnej modlitwy w int. Narodu, czas wyjątkowych Rocznic i Uroczystości ku czci Matki Bożej.
    Nie zmarnujmy tego czasu, prośmy Boga o mądrość i trzeźwość dla nas.
  5. W piątek / 2. VIII / wsp. Matki Bożej Anielskiej; będzie można zyskać odpust tzw. „ Porcjunkuli” – / nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę… i dowolnej modlitwy w int. Ojca św. /
  6. W niedzielę / 4. VIII / nasi Pielgrzymi wyruszają na Jasną Górę, będziemy towarzyszyć im modlitwą i duchowym pielgrzymowaniem.
  7. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota sierpnia.
  8. Godzina Święta we czwartek od 17,00 do 18,00. – będzie można skorzystać ze Spowiedzi św.
  9. W piątek od godz. 15,00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu ; Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 18,00 a następnie Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św. Podczas adoracji będzie okazja do Spowiedź św.
  10. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej w sobotę po wieczorowej Mszy św.
  11. W przyszłą niedzielę po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn.
  12. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 381 – 390.
  • Dzisiaj w naszym kościele spotkanie Pielgrzymów XXX Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. O godz. 15,00 Msza św. a następnie sprawy organizacyjne.
    Zachęcamy do podjęcia pielgrzymiego trudu. Liczymy na modlitwę „ Duchowych Pielgrzymów”. Dziękujemy również tym, którzy materialnie wspierają Pielgrzymkę. Bagaże Pielgrzymi składają w sobotę / 3. VIII. / w godz. 9,00 – 12,00 i 14,00 – 17,00.
  • Krótkie spotkanie wspólnoty Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu będzie we czwartek po wieczorowej Mszy św.
  • Msza św. za śp. + Krzysztofa Tomczyka, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 301 – 310, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. za śp. + Janinę Rogala, z Róży Niepokalanego Pocz. N.M.P. – Pani Władysławy Sitarz, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Anielskiej – Pani Anny Drabik, będzie odprawiona w piątek o godz. 6,30. – dzień patronalny.
  • Msza św. za śp. + Józefa Piędel, z Róży św. Jana z Dukli – Pana Mieczysława Głuszaka, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00.